Każdy, kto szukał kiedykolwiek pracy wie, iż bez Internetu się nie obejdzie! W dobie cyfryzacji zamieszczanie ogłoszeń w serwisach ogłoszeniowych to absolutna podstawa. Przekonali się o tym nie tylko aplikanci, ale również rekrutujący. Gdzie zatem skierować swoje pierwsze kroki? Niewątpliwie tam, gdzie najchętniej zaglądają i pracodawcy i pracownicy- czyli na Lento.pl!

Serwis Lento.pl jest serwisem ogłoszeń lokalnym, dedykowanym dla tych wszystkich, którzy chcą rozpocząć swój nowy etap w życiu zawodowym. Warto zwrócić szczególną uwagę na ten serwis, ponieważ jest niebywale skuteczny, a jego rozwój zadziwia nawet największą konkurencję.

W styczniu odwiedziło Lento.pl ponad 2,5 miliona użytkowników. Dane te mówią same za siebie. Jak więc skorzystać z Lento.pl i dodać za darmo ogłoszenie o poszukiwaniu pracy? Warto kierować się poniższymi regułami.

1. Opisz co potrafisz

Dodając ogłoszenie w serwisie Lento.pl, najistotniejszym jest właściwe opisanie to co chcesz zaoferować. W przypadku poszukiwania pracy, oferujesz siebie jako pracownika, a tym samym swoje umiejętności. Istotnym jest więc bardzo precyzyjne opisanie własnych zgromadzonych doświadczeń, umiejętności oraz wiedzy. W opisie ogłoszenia, oprócz wspomnianych cech, przydatna jest wzmianka na temat cech Twojej osobowości. Wskaż te, które mogą pomóc ci wyróżnić się od pozostałych aplikujących na wybrane przez Ciebie stanowisko - np. sumienność, punktualność, odpowiedzialność etc.

2. Celowość działania

Pamiętaj, że nie ilość się liczy, a jakość. Codziennie na Lento.pl dodawanych jest tysiące nowych ogłoszeń przez pracodawców. Nie oznacza to, żebyś aplikował na każde z nich. Takie zachowanie znacznie utrudni Tobie sprawną komunikację podczas spływania odpowiedzi mailowych, i może spowodować, iż nie zauważysz tych, które zostały wysłane przez chętnych do współpracy rekruterów. Swoją uwagę skup więc na kliku ofertach, które najbardziej odpowiadają Twoim umiejętnościom, a zdecydowanie szybciej osiągniesz zamierzony cel.

3. Bądź gotowy do działania

Każda rekrutacja kończy się rozmową o pracę. Składając CV, licz się z tym, że próby kontaktu będą podejmowane o różnych porach dnia. W tym czasie nie koniecznie możesz być dyspozycyjny. Niestety, jeśli chcesz podjąć pracę, musisz być gotowy w każdej minucie na odebranie telefonu oraz na odbycie rozmowy o pracę. Najczęściej rekruterzy dzwonią tylko raz, więc każdy nieodebrany telefon to stracona szansa na nową posadę.

4. Korzystaj z ułatwień

Ponieważ szukanie pracy to dość męczące zadanie, uprość sobie maksymalnie pracę. Lento.pl, daje możliwość automatycznego dołączania CV podczas aplikowania na ofertę pracy. Aby skorzystać z tej pomocnej funkcji, należy założyć konto i dodać swoje CV. Aplikując na ogłoszenia, wystarczy zaznaczyć opcję „dołącz swoje CV”, a dokument zostanie wysłany do rekrutera. Powodzenia!