Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że różnice w ofertach banków mogą być naprawdę duże, dlatego nie powinno się pochopnie wybierać konta bankowego, oszczędnościowego, karty kredytowej i innych usług. Co ciekawe w przypadku firm często się o tym zapomina, przez co wiele z nich korzysta później z rachunków, które każdego miesiąca generują niepotrzebne koszty. Jak tego uniknąć? Najlepiej sprawdzić aktualny ranking kont firmowych i sprawdzić, jakie konta firmowe oferują brak opłat lub inne korzyści, a których ofert lepiej unikać.

  1. Co można zyskać dzięki zmianie konta firmowego?
  2. Idealne konto firmowe
  3. Konta firmowe z dodatkowymi korzyściami
  4. Najnowszy ranking kont firmowych

Wybranie nowego konta firmowego ze wspomnianą porównywarką jest o tyle proste, że wszystkie oferty zostały dokładnie sprawdzone i w przystępny sposób opisane. Tym samym każdy może sprawdzić, czy są jakieś koszty związane z prowadzeniem rachunku, za wypłaty z bankomatów lub wydanie karty. Co najważniejsze, wszystkie te informacje są łatwo dostępne, więc nie trzeba poświęcać swojego czasu na samodzielne analizowanie warunków oferty. Sprawdź, co jeszcze przemawia za tym, aby wybrać dla swojej firmy nowe konto bankowe z wykorzystaniem rankingu takich rachunków.

Co można zyskać dzięki zmianie konta firmowego?

Mogłoby się wydawać, że w przypadku firm korzyści wynikające z ewentualnej zmiany będą nieodczuwalne. W praktyce jednak z dobrym kontem firmowym można naprawdę wiele zyskać. Przede wszystkim opłaca się wybrać ofertę, w której prowadzenie konta nie wiąże się z dodatkowymi opłatami lub przynajmniej można ich uniknąć, jeżeli spełni się określone warunki (zazwyczaj jest to przelew do ZUS). Warto również zadbać o to, aby opłata za kartę do takiego rachunku była jak najmniejsza, a przelewy nie wiązały się z żadnymi opłatami. 

Idealne konto firmowe

Najlepsze konto firmowe to jednak nie tylko oszczędności wynikające z braku opłat, ale również przystępny panel użytkownika oraz brak problemów z używaniem aplikacji mobilnej. Co ciekawe często pojawiają się oferty, dzięki którym podczas otwierania nowego rachunku firmowego można zgarnąć atrakcyjne bonusy. 

Konta firmowe z dodatkowymi korzyściami

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że banki starają się walczyć o klienta, co oznacza, że wiele z nich przygotowuje specjalne bonusy dla nowych klientów. Warto o tym pamiętać podczas wybierania nowego rachunku, bo dzięki specjalnym promocjom i bonusom można na przykład całkowicie uniknąć opłat związanych z korzystaniem z rachunku lub nawet otrzymać darmowe pieniądze za używanie konta. Zanim jednak skorzysta się z tego typu ofert, należy dokładnie zapoznać się z regulaminem.

Najnowszy ranking kont firmowych

Biorąc pod uwagę, jak wiele różnych ofert jest obecnie dostępnych, nikogo nie powinno dziwić, że przedsiębiorcy tak chętnie sięgają po aktualny ranking kont firmowych. Mają wówczas w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje, dzięki czemu czas potrzebny na znalezienie atrakcyjnej oferty można ograniczyć do minimum. Istotną zaletą wspomnianego rankingu jest to, że jest regularnie aktualizowany. Jeżeli więc pojawi się jakiś nowy rachunek firmowy dostępny na korzystnych warunkach, na pewno zostanie uwzględniony w rankingu.

W podobny sposób można znaleźć dla siebie dobre konto osobiste. W takim przypadku również można sporo zaoszczędzić na braku opłat lub zyskać dzięki atrakcyjnym promocjom. Chociaż może się wydawać, że dla niewielkich oszczędności nie warto zmieniać rachunku, to w skali kilku lat będą to już odczuwalne kwoty.