Początek roku to czas postanowień i planów. Jedni postanawiają pozbyć się zbędnych kilogramów, inni rzucają palenie, a jeszcze inni zapisują się na siłownię lub basen. Oczywiście należy jedynie przyklasnąć każdemu z wyżej wymienionych pomysłów, natomiast nasze postanowienie noworoczne to… zarabianie na bankach. Tak, tak! Dobrze, przeczytaliście! Zarabianie na promocjach bankowych to znakomity i szybki sposób na dodatkowe środki w domowym budżecie, a jeśli nie mieliście dotąd styczności z takimi bonusami, to będziecie w szoku, jak niskie są wymagania w kontekście darmowej premii w portfelu. 

 

Promocje bankowe - co to takiego?

 

Trudno o lepszy moment na nowe wyzwania i aktywności, niż przełom roku. Szczególnie jeśli chodzi o stan domowych finansów. Nie zrozumcie nas źle - każdy moment w ciągu roku to doskonały czas na zgarnięcie ekstra pensji (tym bardziej jeśli jest ona darmowa!), natomiast okolice Bożego Narodzenia oraz Sylwestra to okres, kiedy nasz domowy budżet trzeszczy w posadach. Bo prezenty, bo choinka, bo nowa sukienka, bo bal, bo nowe buty, bo zagraniczny wyjazd, itd., itd… 

 

Eeeeeh… Przełom roku to z jednej strony czas absolutnie magiczny i wyjątkowy, jednak z drugiej strony równoznaczny z niekończącymi się wydatkami. A przecież nasz domowy budżet nie jest z gumy! Na wagę złota może wówczas okazać się niespodziewany zastrzyk darmowych środków do portfela, a skoro tak, to idealnie sprawdzą się na tym polu najlepsze promocje bankowe. Co to takiego?

 

Słowa promocja chyba nie trzeba nikomu specjalnie tłumaczyć. Tym razem jednak nie chodzi o żaden Black Friday na w sumie nikomu niepotrzebne gadżety, ani o przecenionego o 75% karpia, który nie sprzedał się w okresie świąt. W przypadku promocji bankowych zarabiać można nie robiąc specjalnie nic ponad to, co robicie na co dzień, czyli otwierając konto osobiste lub konto firmowe, korzystając z karty kredytowej lub dokonując płatności internetowych. Sposobów na błyskawiczne i bezpieczne zarabianie na bankach jest zresztą znacznie więcej, a przeczytacie o nich poniżej. 

 

Dlaczego bank organizuje promocje?

 

Zacznijmy od kluczowej kwestii - dlaczego w ogóle bank organizuje promocje i rozdaje darmowe bonusy? Przecież to się kupy nie trzyma! Rzeczywistość jest zupełnie inna i jest to doskonale przemyślana strategia marketingowa, co nie oznacza wcale, że taki scenariusz nie jest opłacalny z perspektywy klienta.

 

Okazuje się bowiem, że zarabiają obie strony. Klient za spełnienie prostych warunków (np. założenie konta osobistego lub wyrobienie karty kredytowej) zgarnie darmowy bonus (ekstra środki, bon zakupowy, voucher, smartfon, tablet, słuchawki, laptop lub inne nagrody rzeczowe).  

 

Wygranym całego przedsięwzięcia będzie także bank, który stosunkowo niewielkim kosztem pozyskał nowego klienta, który być może zostanie z nim na długie lata i za jakiś czas zacznie korzystać z płatnych produktów (np. weźmie kredyt hipoteczny lub inną pożyczkę). 

 

Czy korzystanie z promocji bankowych jest zgodne z prawem?

 

Wiele osób kuszą darmowe bonusy i wizja zarabiania na bankach, natomiast tym co je powstrzymuje jest obawa o legalność całego przedsięwzięcia i ostatecznie uznają, że tak niewielkie kwoty nie są warte zachodu. To gigantyczny błąd i nieznajomość podstawowych regulacji prawnych. 

 

Każda promocja dostępna na stronie legalnego polskiego banku lub dowolnej innej licencjonowanej instytucji finansowej, a co za tym idzie również darmowe środki uzyskane w ten sposób są w 100% legalne, a klient w żaden sposób nie narusza polskiego prawa i nie ma najmniejszych powodów do niepokoju.  

Najlepsze promocje bankowe - kto może skorzystać z oferty?

 

Bez zbędnego przedłużania - jaki rodzaj klientów banku może liczyć na darmowe środki? Odpowiedź jest najbardziej banalna z możliwych - każdy! 

 

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym klientem i tyle co otworzyłeś konto osobiste lub konto firmowe, czy też korzystasz z usług banku już od jakiegoś czasu (np. dokonujesz regularnych płatności online, płacisz kartą kredytową, itd.). Lista aktualnych promocji bankowych jest na tyle długa, że każdy bez trudu odnajdzie coś dla siebie i rozpocznie zarabianie już dziś. 

 

Jak krok po kroku skorzystać z promocji bankowej? 

 

Czy korzystanie z promocji bankowych jest legalne? Tak. Czy zajmuje tyle, co zrobienie sobie herbaty? Tak. Czy jest łatwe? Tak. Skorzystanie z oferty bonusowej jest o tyle atrakcyjne z punktu widzenia klientów banku, że nie wymaga ani żadnej wiedzy tajemnej, ani szczególnych aktywności, ani kolosalnych środków na koncie. 

 

Wystarczy regularne korzystanie z produktów i usług dostępnych w danym banku, a wszystko tak naprawdę zamyka się w trzech błyskawicznych krokach. 

 

  • Krok numer 1 - odnalezienie najlepszej aktualnej promocji bankowej. 

 

Na polskim rynku swoje produkty oferuje kilkadziesiąt banków i instytucji finansowych, dlatego odszukanie aktualnej promocji mogłoby rzeczywiście okazać się nieco czasochłonne. Wówczas jednak warto skorzystać z pomocy specjalistów od rynków finansowych, takich jak chociażby Jacek Gacoń, twórca bloga JakDorobic.pl, który pod tym linikiem https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/ rozbiera na czynniki pierwsze wszystkie wartościowe bonusy i promocje bankowe dostępne akturat na polskim rynku. 

 

  • Krok numer 2 - zdobycie informacji o warunkach danej promocji bankowej. 

 

Po raz kolejny - regulaminy niektórych promocji są rzeczywiście nieco przydługie i nie zawsze napisane w sposób klarowny i przejrzysty. Można je analizować na własną rękę, a można skorzystać z pomocy osób takich jak Jacek Gacoń, który w prosty sposób tłumaczy warunki konkretnej promocji, a kilkustronicowy regulamin skraca do kluczowych punktów. 

 

  • Krok numer 3 - spełnienie warunków promocji i zgarnięcie darmowych środków. 

 

To zdecydowanie nasz ulubiony etap korzystania z promocji bankowych. W zależności od regulaminu oferty wystarczy np. założyć konto osobiste lub dokonać trzech płatności kartą kredytową w każdym miesiącu, a chwilę później w budżecie pojawi się z góry określona pula darmowych środków. Przy okazji uczulamy - tym na co warto zwracać szczególną uwagę podczas korzystania z promocji bankowych są terminy. Jeśli w regulaminie pisze, że trzeba dokonać płatności w ciągu 7 dni od założenia konta, to nie ma od tego odejścia, a spóźnienie się o godzinę lub dwie będzie skutkowało brakiem bonusu w budżecie. 

 

Darmowe środki bonusowe za otwarcie konta osobistego lub konta firmowego

 

Ręka w górę - ilu z Was ma rachunek w tym samym banku od X (czytaj kilku, kilkunastu) lat? No właśnie! Tymczasem założenie konta w nowym banku jest najłatwiejszą metodą na zarobienie ekstra premii, nie zajmuje więcej niż kilka minut, a żeby otworzyć nowy rachunek nie musimy nawet wychodzić z domu! Wystarczy laptop, tablet lub smartfon i dostęp do Internetu. 

 

Warto sobie uświadomić, że swoje środki możemy przenosić z banku do banku nawet co kilka miesięcy. Całość jest szalenie łatwa i w 100% legalna, a w większości przypadków jest także równoznaczna z dodatkowymi środkami w budżecie. Wystarczy sprawdzić aktualne promocje bankowe dla nowych klientów! 

 

Korzystasz z karty kredytowej? Darmowe środki są na wyciągnięcie ręki! 

 

Regularnie korzystasz z kart Visa oraz MasterCard, ale na Twoim koncie nie pojawiają się darmowe środki bonusowe? Ze sporą dozą prawdopodobieństwa rezygnujesz z nich na własną prośbę, a mianowicie nie dołączyłeś do programu rabatowego lub programu lojalnościowego oferowanego przez Twój bank. 

 

Sprawdź aktualne promocje bankowe dostępne w swoim banku, ewentualnie przejrzyj ofertę innych banków i zacznij zarabiać już dziś za każdy przelew internetowy oraz każdą płatność w sklepie stacjonarnym. Pieniądze leżą na ulicy, wystarczy się schylić. 

 

Gdzie szukać aktualnych promocji bankowych?

 

Zarabianie na bankach jest szalenie proste, natomiast wymaga poświęcenia nieco czasu. Nawet nie chodzi o samo spełnienie warunków promocji, lecz o… odszukanie aktualnej i co równie ważne (a może nawet ważniejsze) atrakcyjnej oferty bankowej. Warto wówczas zaoszczędzić sobie nieco cennego czasu i zdać się na pomoc specjalistów. 

 

Za takiego bez dwóch zdań uchodzić może Jacek Gacoń, którego blog JakDorobic.pl będzie w 2024 roku świętował dziesiąte urodziny. Jacek Gacoń to osoba, która ze swojej pasji uczyniła sposób na życie i która od lat rozbiera na czynniki pierwsze wszystkie warte uwagi bonusy i promocje bankowe. 

 

Jedną z kluczowych sekcji na jego blogu jest właśnie ta dotycząca aktualnych bonusów https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/ , gdzie krok po kroku analizuje regulaminy poszczególnych ofert i wybiera dla swoich czytelników wyłącznie te, które w jego mniemaniu są warte ich uwagi. 

 

Jakie warunki należy spełnić? Jaka pula darmowych środków bonusowych jest do zgarnięcia? Ile dni ma klient na wykonanie poszczególnych kroków zawartych w regulaminie promocji? Tego wszystkiego dowiecie się odwiedzając regularnie blog JakDorobic.pl lub śledząc media społecznościowe serwisu.

 

Najlepsze aktualne promocje bankowe - pytania i odpowiedzi

 

Promocje bankowe - co to takiego?

 

To specjalne (najczęściej darmowe) akcje marketingowe organizowane z myślą o nowych oraz stałych klientach banku. Darmowe środki można zgarnąć właściwie za każdą aktywność dokonywaną na rachunku, od założenia konta osobistego, przez przelewy online, aż po płatności kartą kredytową w sklepie naziemnym. 

 

Ile zarobię miesięcznie korzystając z promocji bankowych?

 

To zależy z ilu promocji skorzystasz. A będąc zupełnie poważnym, to poświęcając kilka godzin miesięcznie i śledząc aktualne promocje bez większego trudu można dorobić kilkaset złotych w skali miesiąca. 

 

Skąd mogę mieć pewność, że dana promocja bankowa jest legalna i bezpieczna? 

 

Jeśli masz wątpliwości co do legalności oferty jakiegoś banku, to skorzystaj z porady profesjonalistów od rynków finansowych. Dobrym pomysłem może być chociażby śledzenie bloga oraz mediów społecznościowych serwisu JakDorobic.pl, gdzie każdego dnia pojawiają się najnowsze i najbardziej atrakcyjne promocje bankowe w Polsce. 

 

Alior Bank, BNP Paribas, Bank Pekao, Bank Śląski, a może Santander Consumer Bank - który bank ma najlepsze promocje bankowe?

 

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie, gdyż najlepsze promocje są jak wczorajsza gazeta - dziś jeszcze aktualne, ale jutro już nie! Dlatego też trzeba non stop trzymać rękę na pulsie i sprawdzać aktualne oferty.