Bliska Ci osoba żegna się z miejscem pracy i przechodzi na emeryturę? Tak ważny moment musisz uczcić razem z nią. Sposobów, by to zrobić, jest tak naprawdę sporo, ale my proponujemy Ci trzy najbardziej popularne.

Oryginalny prezent i tematyczna kartka z życzeniami

W tradycyjnym podejściu do celebrowania przejścia na emeryturę nie powinno zabraknąć prezentu z tej okazji. Dobrze, by upominek nawiązywał do zawodu danej osoby, podkreślał jej dokonania w wybranym obszarze. Możesz pokusić się nawet o wyrób handmade. Samodzielne stworzenie małego dzieła sztuki bardzo często jest o wiele cenniejsze, niż kupowanie gotowych produktów. Z tych ostatnich dobrym pomysłem jest jednak zegarek, obraz albo biżuteria z grawerem.

Do prezentu dołącz oczywiście osobiste życzenia. Humorystyczna kartka emerytura będzie idealna, gdy masz styczność z człowiekiem z poczuciem humoru. Stonowana, kiedy wręczasz ją komuś sentymentalnemu, kto przejście na emeryturę traktuje z dość dużą dozą niepewności, ale i ekscytacji.

Przyjęcie niespodzianka z okazji przejścia na emeryturę

Imprezy i przyjęcia w gronie najbliższych osób zawsze są udane. Można je organizować, by wspólnie celebrować urodziny, imieniny czy jubileusze. Przejście na emeryturę jest równie ważnym wydarzeniem, o ile nie jednym z najważniejszych w życiu, więc przyjęcie z jego okazji to z całą pewnością doskonały pomysł.

Przyszły emeryt nie musi wiedzieć, że takowe planujesz. Zrób mu niespodziankę i w wybrane uprzednio miejsce zaproś jego przyjaciół i rodzinę. W tajemnicy udekoruj też salę tematycznymi ozdobami. Mogą to być balony z odpowiednimi napisami, konfetti, girlandy oraz elementy nawiązujące do kariery zawodowej – zdjęcia, notatki, charakterystyczne dodatki nawiązujące do specyfiki wykonywanych obowiązków.

O planowanym przyjęciu z okazji przejścia na emeryturę, nie zapomnij powiadomić też znajomych z  pracy bliskiej osoby. Zakładając przecież, że w wybranym zakładzie czy firmie spędziła ona wiele lat, na pewno nawiązała w tym czasie liczne znajomości i przyjaźnie.

Wyjazd na długo wyczekiwany urlop z okazji przejścia na emeryturę

Jeśli bliska Ci osoba tęskni za tym, aby wreszcie wypocząć, jej przejście na emeryturę to idealny moment na to, aby zorganizować ciekawy wyjazd. Weź ją tam, gdzie do tej pory nie była albo w miejsce, które zawsze marzyła kiedyś odwiedzić. Przy czym, taki wypad warto połączyć z aktywnym zwiedzaniem, uprawianiem sportu, ale i błogim lenistwem – w skrócie ma być on ciekawy, urozmaicony i wart zapamiętania.

Sposobów na celebrowanie wieku emerytalnego jest mnóstwo, ale wymienione należą do najczęściej praktykowanych. Istotna jest pamięć i to, by wziąć pod uwagę gusta i preferencje danej osoby. Jeśli jest samotnikiem, wyjazd w wąskim gronie na pewno dobrze jej zrobi. Kiedy lubi towarzystwo, z pewnością chciałaby świętować tak ważny moment w otoczeniu wielu bliskich osób. Z kolei prezent i kartka to podarunek bardzo osobisty, zarezerwowany dla tych, którzy chcą podkreślić istotę i znaczenia tego wydarzenia.


Artykuł sponsorowany.