BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która gromadzi i udostępnia bankom nasze dane dotyczące spłaty zobowiązań finansowych. Trafiają do niej wszystkie osoby, które korzystały lub korzystają z produktów bankowych - zakupów ratalnych, pożyczek i kredytów, a także kart kredytowej i limitów na koncie. Ci z nas, którzy regularnie spłacają swoje zobowiązania i nigdy nie zaliczyli na tym polu potknięć, mogą liczyć na dalsze wsparcie banków. Pozostali natomiast powinni zadać sobie pytanie, jak usunąć się w BIK?


Czym jest BIK i jak można znaleźć się na "czarnej liście"?

BIK jest instytucją powołaną przez polskie banki, której głównym celem jest dostarczanie informacji na temat wiarygodności osób korzystających z różnego rodzaju produktów finansowych. BIK to baza danych, do której trafiają wszystkie osoby, które zaciągnęły zobowiązanie finansowe - kupiły towar na raty, wzięły pożyczkę gotówkową lub kredyt, mają aktywną kartę kredytową lub limit na koncie, albo udzieliły poręczenia kredytu innej osobie. BIK zbiera dane na temat wysokości poszczególnych zobowiązań, terminowości ich spłat oraz wszelkich nieprawidłowości. Służą one bankom w ocenie zdolności kredytowej.

W życiu każdej osoby może zdarzyć się sytuacja, kiedy z różnych powodów zapomnimy lub nie będziemy w stanie terminowo uregulować swojego długu. Już zaledwie kilkunastodniowe opóźnienie w spłacie skutkuje negatywnym wpisem w BIK, który będzie towarzyszył nam przez kolejne lata oraz znacząco utrudniał uzyskanie dostępu do kolejnych produktów finansowych. Według banków staniemy się bowiem mało wiarygodni i nie będą one chciały podjąć ryzyka związanego z udostępnieniem nam swoich pieniędzy. Istnieje jednak sposób, aby podnieść swoją wiarygodność w oczach banków - jest nim czyszczenie BIK. Jak usunąć się w BIK?

Jak usunąć się w BIK i cieszyć się opinią wiarygodnego kredytobiorcy?

Czyszczenie BIK polega na usuwaniu negatywnych wpisów zgromadzonych w bazie danych BIK. Prowadzi ono do zaprzestania prezentowania negatywnych wpisów na temat klienta i tym samym umożliwienia mu ubiegania się z sukcesem o kolejne produkty - pożyczki, kredyty, raty itp. Usługę czyszczenia BIK oferują profesjonalne firmy, które wyręczają klienta w tym żmudnym, czasochłonnym oraz wymagającym odpowiedniej wiedzy procesie. Niektóre firmy gwarantują także 100% skuteczności swoich działań, co pozwala w pełni bezpieczny i pewny sposób korzystać z ich profesjonalnego wsparcia na tym polu.

Aby zachęcić do skorzystania z ich usług, nie wystarczy jedynie odpowiedzieć na pytanie, jak usunąć się w BIK - należy przede wszystkim powiedzieć, dlaczego warto to zrobić. Czyszczenie BIK ma na celu poprawę wiarygodności kredytowej danej osoby i tym samym podniesienia jej szans na otrzymanie wsparcia finansowego ze strony banku. Osoba, która posiada same pozytywne wpisy w BIK może uzyskać lepszą zdolność kredytową i tym samym dalej spełniać swoje marzenia. Zdecydowanie warto zdecydować się na czyszczenie BIK, jeśli planujemy zaciągnięcie kredytu, większe zakupy ratalne lub po prostu chcemy stać się w pełni wiarygodnymi klientami w oczach banków.