Ponieważ branża nieruchomości jest niezwykle złożona i zmienna, wszystkie transakcje w tym obszarze muszą być starannie obsługiwane przy wsparciu doświadczonego zespołu podatkowego i prawnego. Radca prawny wesprze Cię w sprawach związanych z nieruchomościami biznesowymi i przemysłowymi, a także doradztwem podatkowym i prawnym związanym z najmem lokali mieszkalnych i niemieszkalnych. W ramach usług radcy prawnego przy projektach nieruchomościowych poszukaj profesjonalnej analizy przedtransakcyjnej, która pomaga w wykryciu ryzyka, które może wystąpić przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości w Twoim kraju, lub za granicą. Ponadto ważne jest, byś znalazł takiego radcę prawnego, który oferuje również wsparcie w sporach budowlanych i negocjacjach pozasądowych, a także w razie potrzeby reprezentację przed organami państwowymi.

Prawo budowlane i obsługa prawna firm budowlanych

Jakie kwestie dotyczące prawnej obsługi nieruchomości możesz poruszyć z radcą prawnym?

  • Transakcje dotyczące nieruchomości
  • Instrumenty zabezpieczające związane z transakcjami dotyczącymi nieruchomości
  • Rozwój i budowa
  • Dzierżawa lokali mieszkalnych i niemieszkalnych, nieruchomości komercyjnych i przemysłowych
  • Spory budowlane i negocjacje pozasądowe
  • Kupno i sprzedaż nieruchomości położonych za granicą
  • Reprezentacja w komunikacji z władzami państwowymi

Zakup nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych

Radca prawny pomoże Ci zdobyciu nowego domu. Jest to przełomowe wydarzenie zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. Podobnie może pomóc firmom, zarówno nowym, jak i ugruntowanym, przenieść się do nowej siedziby. Zawsze sprawdzaj i pytaj, czy radca prawny ma doświadczenie we wszystkich pojawiających się kwestiach związanych z Twoją sprawą i czy już w przeszłości zajmował się transakcjami mieszkaniowymi i komercyjnymi.

Leasing nieruchomości komercyjnych i opieka radcy prawnego

Cenna nieruchomość generuje dochód z solidnego dzierżawcy lub nienagannego najemcy. Stawka dla obu stron może być wysoka. Radca prawny ma dogłębną wiedzę i doświadczenie w niuansach, które pojawiają się przy zawieraniu umowy najmu komercyjnego lub dzierżawy. Przygotowuje, opiniuje i negocjuje umowy najmu. Pomaga w konstruowaniu korzystnych warunków leasingu. Doradza swoim klientom także w kluczowych aspektach umów. Przede wszystkim angażuje się w pełni w cele biznesowe, aby zapewnić, że umowa leasingu jest zgodna z tymi celami i stanowi integralną część tego, co chcesz osiągnąć.

Projekty deweloperskie — obsługa prawna firm budowlanych

Deweloperzy inwestują ogromne środki i czas, co wymaga dużego zaangażowania biznesowego. Dlatego tak ważna jest dla deweloperów dobra obsługa prawna firm budowlanych. Radca prawny przyjmuje takie zobowiązanie i dokłada wszelkich starań w pomyślnym rozwoju planu nieruchomości i wszystkich procesów związanych z budową.

Reprezentacja prawna zarządu spółdzielni i wspólnoty mieszkaniowej

Zarządy spółdzielni i mieszkań mają wyjątkowe potrzeby prawne. Problemy zazwyczaj obejmują zarządzanie relacjami z udziałowcami/właścicielami jednostek, ustanawianie i egzekwowanie przepisów i wymogów budowlanych, obsługę przenoszenia mieszkań, zajmowanie się umowami ze sprzedawcami budynków, rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez organy regulacyjne i rozwiązywanie niezliczonych innych problemów, które pojawiają się w przypadku spółdzielni mieszkaniowej.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z radcawysocki.pl