Przede wszystkim bezpieczeństwo sieci

Przelewy te robione są z wykorzystaniem sieci internetowej. Ważne jest wtedy, aby  sprawdzić czy firma, z której usług zamierzamy skorzystać zabezpiecza swoje połączenia  poprzez aktualne protokoły np. SSL oraz SSH, których klucze są nie krótsze niż 256 bitów. Dobrze jest również, jeśli zapewnia ona ciągły backup danych.

Sama realizacja zlecenia

Bardzo istotne jest to, żeby mieć pewność, że firma korzysta z wszelkich regulacji prawnych, które obowiązują na terenie Unii Europejskiej. Również świadomość, że w razie potrzeby - zgłoszony problem zostanie jak najszybciej rozwiązany a infolinia cały czas jest dostępna i w każdej chwili możemy zadzwonić, aby dostać odpowiedź na nurtujące nas pytania.

Prostota wykonania

Międzynarodowe transfery pieniężne oprócz bezpieczeństwa powinny być również łatwe. To także wpływa na komfort korzystania z usług firm, ponieważ ogranicza ryzyko pomyłki i dodatkowych kosztów z nią związanych.

Dyskrecja i bezpieczeństwo danych

Dla wielu osób ważne jest także to, aby firmy nie miały dostępu do konta osobistego ani historii transakcji na rachunku. Jeszcze bardziej istotne jest to, żeby dane teleadresowe, które podają zlecając przelew, były w stu procentach bezpieczne i nie wpadły w niepowołane ręce. Na szczęście większość firm wykonujących transfery pieniężne zdaje sobie sprawę z potrzeb klientów i dba o dyskrecję oraz zabezpieczenie ich prywatnych spraw.

Samodzielność decyzji

Korzystając z usług firmy transferowej istotne jest również to, że zlecając przelew międzynarodowy sami wpłacamy na jej konto odpowiednią sumę poprzez kartę debetową bądź przesłanie pieniędzy do tejże firmy. Pieniądze te, zaraz po wpłynięciu na rachunek firmy, przelewane jest dalej na konto wybranego przez nas odbiorcy.

Certyfikaty przedsiębiorstwa wykonującego zlecenie

Sprawdźmy również jakie wybrana przez nas firma pośrednicząca w przelewach międzynarodowych posiada pozwolenia i certyfikaty, które pozwolą jej być w naszych oczach wiarygodną. Zaufać możemy takiej firmie, która posiada m.in. status Licencjonowanej Jednostki Przesyłającej Środki Pieniężne w HM Revenue&Customs , pozwolenie na realizację takich zleceń wydane przez brytyjską komisję nadzoru finansowego (FCA) oraz uprawnienia KNF (Komisji Nadzoru Finansowego) do świadczenia usług przekazu pieniężnego w Polsce. Dodatkowym atutem jest jeśli firma ta korzysta z GeoTrust, który jest pionierem w dziedzinie bezpieczeństwa internetowego i wystawia certyfikaty SSL na świecie.

Przelewy międzynarodowe, jak każda operacja bankowa, wymaga maksymalnych zabezpieczeń od każdej instytucji, która się ich podejmuje. Warto znaleźć taką, która da nam poczucie bezpieczeństwa i zagwarantuje spokój ducha podczas zlecania kolejnych operacji.