Chociaż praktycznie wszystkie banki oferują możliwość dokonywania przelewów zagranicznych, to nie zawsze transakcja tego rodzaju jest prosta w realizacji.

Przelewy międzynarodowe są znacznie trudniejsze aniżeli te krajowe i nie każdy poradzi sobie z tym zadaniem sprawnie.

W dobie bankowości internetowej, przelew pieniędzy z UK do Polski nie powinien wiązać się z żadnymi komplikacjami. Dodajmy przy tym, ze oczywiście transakcje tego typu możliwe są, biorąc pod uwagę cały świat. My opiszemy mechanizm działania na przykładzie Anglii, bo to właśnie tam przebywa i pracuje największa grupa naszych rodaków. Dla nich też i dla ich rodzin pozostawionych w Polsce, temat, jakim są przelewy z Anglii do Polski jest zapewne priorytetem.

Ważną informacją będą na pewno dane dotyczące kosztów takowych przelewów. Banki gwarantują identyczne bezpieczeństwo takich transakcji jak podmioty nie bankowe, ale też pobierają zazwyczaj wyższe prowizje. Do tego, liczą sobie słono za przewalutowania. Nie mamy co marzyć, by darmowe przelewy z UK do Polski miały w ogóle miejsce w przypadku instytucji bankowych. Każda transakcja będzie nas kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu funtów – wiele zależy od wartości przelewanych środków. Przelewając zaś pieniądze z Polski do Anglii, koszty te oscylują w granicach od minimum 30 zł do bisko 150 zł. Nie zawsze jest to zatem więc opłacalne rozwiązanie.

Tak samo duże bezpieczeństwo realizacji całego procesu przekazów pieniężnych na polu międzynarodowym oferują dzisiaj dedykowane instytucje finansowe. To one oferują tanie przelewy do Polski z UK, na pewno o wiele tańsze aniżeli banki. Co więcej, w instytucjach tego typu, praca konsultantów nie kończy się na finalizacji procesu przekazania środków pieniężnych. Zanim dojdzie do całej operacji, wytłumaczą jego poszczególne etapy, służą również pomocą po zakończeniu usługi. Nie trzeba mieć żadnych obaw, że przelew do Polski UK nie dotrze, czy też na rachunek bankowy trafi z opóźnieniem. W przypadku firmy UroFX, przelewy docierają na konta Klientów tego zazwyczaj tego samego dnia, bądź za dodatkowo opłatą można wykupić przelew ekspresowy gdzie środki na naszym koncie znajda się w przeciągu 10 minut.

Szukając dobrego sposobu na tanie przelewy międzynarodowe, należy wspomnieć też o kontach walutowych. Rzeczywiście, ich obsługa jest o wiele tańsza aniżeli w przypadku rachunku tradycyjnego, również bezpieczeństwo transakcji jest w tym przypadku na najwyższym poziomie. Przelewy z Anglii do Polski na konto walutowe nie są jednak tak opłacalne jak za pośrednictwem innych instytucji płatniczych. Musimy pamiętać, że bank zawsze pobiera prowizję, za każdą operację na rachunku. Najpierw za przyjęcie środków zagranicznych, następnie za ich walutowanie. Trzeba też wziąć pod uwagę miesięczne opłaty związane z utrzymaniem konta walutowego, nie zawsze jest to korzystne.

Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą UroFX.com specjalizującą się w realizacji usługi tanie przelewy do Polski i przekazy pieniężne z UK do Polski.