Zdecydowana większość przedsiębiorców decyduje się na założenie dedykowanego konta firmowego w banku. Dzięki temu mogą oddzielić prywatne fundusze od tych firmowych, co stanowi ogromne udogodnienie. O czym należy pamiętać podczas poszukiwania najlepszego konta firmowego? W poniższym artykule przedstawiamy szereg istotnych porad i wskazówek, które warto wziąć pod uwagę.

Konto firmowe - co to takiego? 

Rachunek firmowy to specjalny rodzaj konta bankowego dedykowany osobom fizycznym zajmującym się prowadzeniem działalności gospodarczej a także spółkom prawa handlowego.

Jest to zatem konto służące do obsługi finansowej dotyczącej prowadzenia działalności, np. uiszczania składek do urzędu skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wypłacania wynagrodzeń pracownikom czy przekazywania należności kontrahentom za zrealizowane usługi. Obecnie na założenie konta firmowego decyduje się bardzo duża liczba przedsiębiorców. Wynika to z tego, iż w ten sposób można łatwo oddzielić środki prywatne od tych firmowych. 

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego?

Jak znaleźć najlepsze konto firmowe? W tym celu należy zwracać uwagę na szereg czynników:

  • wysokość opłat za prowadzenie rachunku i użytkowanie karty,
  • opłaty za realizację przelewów do ZUS i US oraz na pozostałe rachunki, 
  • liczba dostępnych bankomatów i koszt wypłaty gotówki z tych urządzeń, 
  • dostęp do aplikacji mobilnej, 
  • oferowane przez bank dodatkowe produkty, np. konta oszczędnościowe lub lokaty.

Ranking kont firmowych - dlaczego warto z niego skorzystać? 

Wiadomo, że samodzielne porównywanie dziesiątków ofert kont firmowych z różnych banków mogłoby być niezwykle czasochłonne. Na szczęście, istnieje korzystne rozwiązanie, dzięki któremu można znaleźć darmowe konto firmowe w kilka chwil. Wystarczy sprawdzić ranking kont firmowych. Jest to specjalne zestawienie rachunków dedykowanych przedsiębiorcom stworzone przez wyspecjalizowanych fachowców z dziedziny bankowości, w którym przedstawione są najlepsze propozycje kont. Warto wskazać, że dzięki temu rozwiązaniu z łatwością uda nam się znaleźć takie konto, które odpowiada naszym indywidualnym potrzebom i wymaganiom.