Lokaty bankowe kuszą atrakcyjnym oprocentowaniem, chociaż stopy procentowe nie są zbyt wysokie. Banki, walcząc o klientów, starają się oferować coraz to lepsze propozycje, ale jak znaleźć dla siebie te najciekawsze i zarobić jak najwięcej?

Najbardziej atrakcyjne lokaty bankowe czekają przede wszystkim na nowych klientów, dla których przygotowuje się lokaty o wysokim oprocentowaniu, znacznie wyższym niż dla tych mających już konta. To powoduje, że zasadniczo nie opłaca się być stałym klientem tylko i wyłącznie jednego banku, ale lepiej korzystać z usług różnych instytucji zależnie od tego, która zaproponuje lepszą ofertę.

Nowe lokaty z zastrzeżeniami

Gdy chcesz założyć nową lokatę w innym banku niż twój, pamiętaj jednak o tym, że musisz także zgodzić się na szereg warunków. Przede wszystkim wysokooprocentowane lokaty dla nowych klientów zawierane są tylko na określone sumy oraz na dany okres. Przykładowo można ulokować do 10 000 złotych na okres 3 miesięcy z oprocentowaniem rzędu 3,5%. Taka lokata nie pozwoli w związku z tym na wysoki zarobek, ale to zawsze więcej niż na standardowej lokacie, która daje około 1%. Ponadto jeden klient może zawrzeć tylko jedną lokatę w trakcie trwania promocji. Warto też zwrócić uwagę, czy bank wymaga dodatkowych kosztów, na przykład założenia płatnego rachunku, ponieważ to jeszcze bardziej może zmniejszyć potencjalne zyski.

Sprawdzaj rankingi lokat bankowych

Najlepiej, aby oszczędzić swój czas, mieć wszystkie oferty przed sobą. Dlatego jeżeli interesują cię atrakcyjne lokaty bankowe ranking tego rodzaju produktów bankowych to najlepszy kierunek. Internetowe rankingi lokat prezentują aktualne propozycje banków wraz z oprocentowaniem, minimalną kwotą wpłaty oraz czasem zawarcia umowy.

Gdy wszystkie te informacje są na jednej stronie, znacznie łatwiej można znaleźć najbardziej atrakcyjną propozycję dla siebie. Zatem jeżeli chcesz zarobić na lokatach bankowych jak najwięcej, pamiętaj o tym, że nie opłaca się być stałym klientem. Gdy chcesz wiedzieć, gdzie czekają na ciebie najlepsze oferty, korzystaj także z rankingów online, by trzymać rękę na pulsie.