Życie potrafi zaskakiwać. Niestety, także w tym negatywnym sensie. W najmniej oczekiwanym momencie krzyżuje nam plany i przyprawia o bóle głowy. Dlatego powinieneś zabezpieczyć siebie i swój samochód przed skutkami niemiłych niespodzianek. Zobacz, jak autocasco chroni Twój pojazd w różnych sytuacjach i nie martw się, że coś Cię zaskoczy.

Wychodzisz do pracy, a Twoje auto skradziono

Wyobraź sobie sytuację, w której wychodzisz rano z domu do pracy i widzisz, że nie ma Twojego samochodu. Najprawdopodobniej w nocy został skradziony. Zgłaszasz ten fakt na policję, ale kradzieże pojazdów zaparkowanych na zewnętrznych parkingach to żadna nowość. Nie wiadomo, czy odzyskasz swój pojazd, a na zakup nowego zwyczajnie Cię nie stać? W takiej sytuacji z pomocą przychodzi ubezpieczyciel. Oczywiście, o ile wcześniej wykupiłeś autocasco.

Strata auta, zwłaszcza nowego i bardzo kosztownego, może być bolesna zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego portfela. Przed zbędnymi wydatkami i logistyczną katastrofą (zwłaszcza w obliczu dojazdów do pracy) uchroni Cię polisa komunikacyjna. Autocasco, które znajdziesz za pomocą rankingu ubezpieczenia AC (np. https://ranking-oc-ac.pl/), to ochrona stworzona m.in. na wypadek kradzieży.

Tak na dobrą sprawę już wariant AC mini, który oferuje większość ubezpieczycieli, zapewni Ci odpowiednie zabezpieczenie przed skutkami kradzieży. W jego ramach otrzymasz rekompensatę, którą będziesz mógł przeznaczyć na zakup nowego auta.

Wychodzisz do pracy, a z Twojego auta zniknęło radio

Nie tylko cały samochód jest narażony na kradzieże. Niektórzy wandale przywłaszczają sobie wyłącznie radia samochodowe. Mógłbyś pomyśleć, że z dwojga złego lepiej w tę stronę. Mając w perspektywie utratę całego samochodu, a jedynie radia pewnie machniesz na to ręką. To jednak błąd. Na wypadek kradzieży radia i innych części pojazdu również możesz się zabezpieczyć.

O ile z AC mini otrzymasz odszkodowanie właściwie wyłącznie w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży całego auta, to standardowy zakres autocasco zagwarantuje Ci ochronę także przed konsekwencjami utraty jego części. Jeśli obawiasz się o radio w swoim samochodzie, możesz też wykupić ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszelkiego ryzyka, które jest dostępne m.in. w LINK4.

Wychodzisz do pracy, a z Twojego auta skradziono fotelik dziecięcy

Przed pracą chcesz zawieść dziecko do przedszkola, ale orientujesz się, że fotelik, który jeszcze wczoraj był na tylnym siedzeniu, zniknął. Nie musisz rozkładać bezradnie rąk. Co prawda odzyskanie fotelika, i to jeszcze przed wyjazdem do pracy, może okazać się niemożliwe, ale jeśli wykupiłeś wcześniej odpowiednią polisę, ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie, za które kupisz nowe wyposażenie dla dziecka.

W rankingu ubezpieczenia AC na pewno znajdziesz towarzystwa ubezpieczeniowe, które swoją ochroną obejmują także foteliki dziecięce jako część samochodu, zamontowaną na stałe. Niektóre firmy oferują tę opcję już w ramach zakupionego przez Ciebie autocasco. Inne z kolei wymagają opłacenia dodatkowej składki. Jeśli zawozisz dzieci do przedszkola i posiadasz fotelik, zastanów się, czy nie warto go ubezpieczyć.

Wychodzisz do pracy, a Twoje auto ma przebite opony

To częsta bolączka kierowców. O ile przebicie jednej opony nie stanowi problemu, bo to zazwyczaj kwestia wymiany koła, to brak powietrza w każdej z nich może okazać się problematyczny, a wymiana kosztowna. Z rankingu ubezpieczenia AC dowiesz się, które firmy ubezpieczeniowe oferują ochronę opon w standardzie, a które dają możliwość rozszerzenia ochrony o ubezpieczenie opon, jak np. Allianz.


Wychodzisz do pracy, a Twoje auto ma porysowaną karoserię

Przychodzisz na parking i widzisz, że Twój samochód jest porysowany, a sprawcy nie widać? W takiej sytuacji trudne będzie dotarcie do tej osoby, a tym bardziej do jej ubezpieczyciela, aby uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy.

Najlepsi ubezpieczyciele, których znajdziesz w rankingu ubezpieczenia AC, zapewnią Ci pomoc i wypłacą odszkodowanie za uszkodzenia spowodowane przez nieznaną osobę. Już podstawowy pakiet AC, jak np. AC Standard w TU WARTA, obejmuje ochroną auta na wypadek ich uszkodzenia.

Wychodzisz do pracy, a Twoje auto ma wybite szyby

Bez szyby nie pojedziesz. Możesz jednak ją zabezpieczyć do czasu aż firma ubezpieczeniowa, w której wykupiłeś AC, wypłaci odszkodowanie. Rekompensata na pewno pomoże Ci pokryć koszty naprawy szkód.

Ubezpieczyciele zdają sobie sprawę, jak bardzo narażone na uszkodzenia są szyby w pojazdach. Dlatego też oferują ich ubezpieczenie albo w ramach standardowej polisy AC, albo jako opcję dodatkową. Bez względu na to, czy straciłeś szybę w wyniku aktu wandalizmu czy działania sił przyrody, ubezpieczyciel, jak chociażby wspomniany już LIINK4:

  • opłaci parking do 48 godzin, jeśli natychmiastowa naprawa auta nie będzie możliwa,
  • sfinansuje naprawę lub wymianę szyby w pojeździe,
  • zagwarantuje, że nie stracisz zniżek, jeśli odnowisz polisę w tym samym TU na kolejny rok.