W porównaniu z krajami zachodnimi, w Polsce bardzo mała część osób korzysta z usług doradcy finansowego. Polacy bardzo często są nieufni w szczególności jeśli chodzi o sprawy finansowe. Przez to niestety bardzo często tracą swoje pieniądze, które mogliby zaoszczędzić dzięki pomocy doradcy finansowego.

Jeśli w najbliższym czasie będziesz potrzebował dodatkowej gotówki na finansowanie inwestycji w firmie lub zastanawiasz się nad kredytem hipotecznym na mieszkanie, to ten artykuł  powinien cię przekonać do skorzystania z usług profesjonalnego doradcy.

Zapraszamy do lektury!


Kim jest doradca finansowy

Doradca finansowy to osoba, która pomaga klientom w podejmowaniu najbardziej korzystnych decyzji w tematach finansów. Doradca może okazać się szczególnie przydatny dla osób, które nie mają czasu na zagłębianie się w różnego rodzaju oferty bankowe lub nie mają podstawowej wiedzy ekonomicznej. Dla takich osób, pomoc ze strony profesjonalnego doradcy może okazać się zbawienna.

Doradca to osoba, która ma szeroką wiedzę w tematach ekonomicznych. Głównym zadaniem doradcy jest ochrona majątku klienta.

Kiedy warto wybrać się do doradcy

To kiedy powinniśmy się udać do doradcy finansowego zależy od naszych celów oraz planów. Jeśli interesuje nas zakup na kredyt sprzętu RTV AGD lub czegoś w podobnej kategorii cenowe, to pomoc doradcy może okazać się nie potrzebna. Przy tak małych kwotach, doskonale poradzimy sobie samodzielnie z formalnościami i wyborem oferty. Natomiast, jeśli w planach mamy dużą inwestycję typy kredyt hipoteczny, to porady doradcy finansowego mogą okazać się bardzo pomocne. Doradca może nam pomóc w doborze najbardziej korzystnej oferty kredytowej oraz doradzi w jaki sposób rozłożyć raty spłaty takiego kredytu.

Oczywiście, nie tylko przy kredytach warto korzystać z usług doradcy finansowego. Jeśli posiadamy duży majątek, które nie wiemy w jaki sposób zainwestować, również pomoc doradcy może okazać się wskazana. Na rynku produktów bankowych istnieje tak szeroki wybór różnego rodzaju lokat oraz funduszy, że bardzo łatwo się pogubić. Doradca, który zna rynek jak własną kieszeń, doskonale będzie wiedział, która oferta będzie dla Nas najbardziej korzystna.

Korzyści współpracy z doradcą

Korzyści, które wynikają ze współpracy z doradcą finansowym jest bardzo dużo. Najważniejszą jest oczywiście oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki doradcy nie musimy samodzielnie przedzierać się przez wszystkie oferty banków w kraju. Nie musimy zapoznać się z długimi treściami, każdej z ofert,  nie musimy szukać tzw. “haczyków”. To wszystko za nas wykonuje doradca finansowy.

Specjalista dzięki doskonałej znajomości rynku może bardzo szybko zweryfikować, czy dana oferta kredytu lub inwestycji jest opłacalna i czy warto się w nią zagłębiać.

Pomoc rzetelnego doradcy, który posiada wieloletnie doświadczenie na rynku gwarantuję, nam bezpieczeństwo.

Doradca dla firm i osób prywatnych

Większość przykładów powyżej dotyczy osób prywatnych. Warto jednak zaznaczyć, że doradca finansowy może również pomóc nam przy naszym biznesie. Jeśli szukamy korzystnego kredytu inwestycyjnego, to osoba doradcy z pewnością pomoże nam w doborze korzystnej oferty. Jeśli nie znamy się na biurokracji dotyczących podobnych spraw, to z pewnością pomoc profesjonalisty nam się przyda. Taka osoba pomoże nam w napisaniu biznes planu oraz pomoże wypełnić wszystkie formalności.Źródło: Doradca Finansowy https://eksperci-wrzesnia.pl/