Konsumenci coraz częściej zlecają obsługę zagranicznych przekazów pieniężnych firmom pośredniczącym.  Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Niski koszt zrealizowania transakcji i jej szybkie tempo to z pewnością zachęcające udogodnienia. Czy jednak przelewy z UK do Polski wykonywane za pośrednictwem instytucji pozabankowych są należycie zabezpieczone?

Zasady działania

Aby przelać pieniądze przez Internet, trzeba zarejestrować się w serwisie wybranego operatora transakcji jako użytkownik. Następnie należy wypełnić odpowiedni formularz - podać dane swoje i odbiorcy, a później wprowadzić konkretną kwotę do kalkulatora walutowego. Zdarza się, że firmy pośredniczące oferują możliwość zlecenia pierwszego przelewu z konta bankowego lub karty bez ponoszenia żadnych kosztów. Cały proces trwa kilka minut. Odbiorca otrzyma pieniądze nawet tego samego dnia lub kolejnego dnia roboczego. Status przelewu pośrednik najczęściej potwierdza e-mailem.

Zabezpieczenia systemu transakcyjnego

Operatorzy gwarantują bezpieczeństwo transakcji poprzez zastosowanie szeregu rozwiązań technologicznych mających chronić pieniądze ich klientów. Umożliwiają szybkie przelewy międzynarodowe w oparciu o sieć internetową. Strony firm pośredniczących korzystają z najnowocześniejszych protokołów (SSH oraz SSL). Dbają też o poufność danych i wymagają weryfikacji zmian wprowadzonych w zapisie informacji potrzebnych do wykonania przelewu.

Klient podejmuje decyzje

To klienci zlecający przelewy z UK do Polski wpłacają odpowiednią sumę przelewem lub przy pomocy karty debetowej. Firmy pośredniczące nie mają dostępu do indywidualnych kont bankowych ani do historii rachunków. Takie rozwiązanie gwarantuje, że operator transakcji na pewno nie pobierze żadnej nadprogramowej kwoty bez wiedzy osoby korzystającej z jego usług.

Poczucie bezpieczeństwa a renoma firmy pośredniczącej

Renomowani operatorzy transakcji przedstawiają liczne certyfikaty, licencje i zaświadczenia o przestrzeganiu regulacji prawnych. Podmioty oferujące usługi finansowe online podlegają przepisom i ograniczeniom podobnie jak tradycyjne banki. Zanim klient wybierze daną firmę pośredniczącą przy przelewie, powinien dokładnie sprawdzić informacje i opinie na jej temat. Legalność podmiotu uda się w dość prosty sposób zweryfikować. W ten sposób uniknie się bycia narażonym na utratę środków za sprawą nieuczciwych praktyk. Przed zleceniem zagranicznego przekazu warto dowiedzieć się, jak wygląda kontakt z konsultantami bądź z działem pomocy technicznej, a także zdobyć informacje na temat rozwiązywania ewentualnych problemów.

Przelewy z UK do Polski w firmach pośredniczących zabezpieczone są przez odpowiednie regulacje prawne, nowoczesne certyfikaty i internetowe protokoły chroniące przed utratą powierzonych pieniędzy. Usługi operatorów przekazów zagranicznych pozwalają na zaoszczędzenie czasu oraz na wygodne zlecanie transakcji z dowolnego miejsca i w wybranej chwili. Dzięki renomie firmy oraz dokumentom nakładającym obowiązek zapewnienia rzetelnej obsługi klienta, można ze spokojem zlecać międzynarodowe przelewy i być pewnym ich bezpieczeństwa.