Szukasz szybkiego i wygodnego sposobu na finansowanie wydatków twojej firmy? W takim przypadku warto zdecydować się na kredyt na rachunku bieżącym, który otwiera linię kredytową dostępną przez cały rok na dogodnych warunkach. Kredyt na rachunku bieżącym jest bardzo dobrym wyborem dla firm, jako że zabezpiecza on przed niestabilnością finansową. Dzięki linii kredytowej firma otrzymuje swobodny dostęp do dodatkowej gotówki, ponieważ kredytowanie to polega na zwiększeniu salda na rachunku bankowym. W ten sposób środki można wykorzystać w dowolnym momencie i na dowolny cel związany z prowadzeniem działalności gospodarczej.  

Najważniejsze zalety kredytów na rachunku bieżącym:

  • możliwość uzyskania linii nawet do 500 000 złotych
  • swobodny dostęp do środków pieniężnych
  • automatyczna spłata kredytu z wpływów na rachunek
  • minimalne formalności – bez zaświadczeń z ZUS i US
  • możliwość przedłużenia linii bez składania dodatkowych wniosków

Kto może otrzymać taki kredyt firmowy?

Kredyt na rachunku bieżącym jest dostępny dla wszystkich firm spełniających warunki – także dla firm nowych, dopiero rozpoczynających swoją działalność. W tym przypadku jednak najczęściej bank przeprowadza specjalną weryfikację prognoz związanych z rozwojem działalności klienta.

W jakich walutach dostępne są kredyty w rachunku bieżącym?

Najczęściej firmy zaciągają je w złotym, ale większość banków jest również w stanie zaoferować je jako kredyty walutowe, na przykład w euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich czy frankach szwajcarskich.

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Jeżeli interesują cię kredyty dla firm w Warszawie lub pożyczki gotówkowe ranking jest najlepszym rozwiązaniem. Możesz skorzystać z porównywarek finansowych, które pozwalają na szybkie sprawdzenie ofert przeznaczonych dla klientów biznesowych. Możesz również odwiedzić doradcę finansowego, który kieruje swoje usługi dla firm – będzie on mógł porównać dla ciebie różne oferty kredytowe i tym samym pomóc w dobraniu tej, która będzie mogła spełnić twoje oczekiwania pod kątem warunków oraz kosztów kredytowania