Wielu przyszłych przedsiębiorców podczas rejestracji firmy zatrzymuje się w tym samym momencie: rubrykach dotyczących adresów. Co zrobić, kiedy nie możesz lub nie chcesz wykorzystać w tym celu domu czy mieszkania? Odpowiedzią staje się wirtualne biuro. Warszawa może dzięki temu stanąć przed Tobą otworem!

Adres dla działalności potrzebny od zaraz

Zwykle planując założenie firmy, skupiamy się na takich kwestiach jak wybór odpowiedniej formy prawnej, nazwy czy określenie sposobu rozliczenia podatków. Choć same formalności są naprawdę proste, a zakładanie działalności gospodarczej online można na dobrą sprawę zamknąć w ciągu kilku minut, stosunkowo często okazuje się, że dużym problemem jest… wskazanie adresu firmy. Skąd się bierze?

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej wniosek zawiera informacje o trzech rodzajach adresów – obok adresu zamieszkania przedsiębiorcy jest to miejsce wykonywania działalności (jego określanie nie jest obowiązkowe) oraz adres do doręczeń. Spółki potrzebują natomiast adresu siedziby. 

Nie można jednak wskazać dowolnej lokalizacji. Do każdej nieruchomości wnioskodawca powinien posiadać odpowiedni tytuł prawny. Może się więc okazać, że niemożliwe będzie wykorzystanie w tym charakterze adresu domu czy mieszkania. A to oznacza poważny problem. Działalność nie zostanie zarejestrowana.

Na czym polega wirtualne biuro? Warszawa na wyciągnięcie ręki

Niezależnie od tego, czym chcesz się zajmować, jakie obroty będzie wypracowywać Twoja przyszła firma czy jaką formę prawną przybierze, pewne jest jedno: potrzebujesz adresu nieruchomości, do której będziesz posiadać odpowiedni tytuł prawny. 

Nie oznacza to jednak, że musisz np. wynajmować drogie biuro, zwłaszcza że coraz częściej po prostu nie potrzebujemy tego typu przestrzeni. Zdecydowanie prostszym i tańszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty wirtualnego biura w Warszawie, takiego jak biznescentrum.com

Na czym polega taka usługa? Otrzymujesz adres, pod którym możesz zarejestrować firmę. Oczywiście będzie tam trafiać również korespondencja, którą odbiorą dla Ciebie pracownicy wirtualnego biura.

Zalety wirtualnego biura 

Jakie korzyści odniesiesz? Oto najważniejsze z nich:

  • Niskie koszty wirtualnego biura: tanie biuro wirtualne to wydatek kilkudziesięciu złotych miesięcznie. W zamian otrzymujesz wirtualny adres dla Twojej firmy i spokojną głowę.
  • Prestiżowy adres: wirtualne biuro w Warszawie pozwoli Ci zarejestrować działalność pod prestiżowym, rozpoznawalnym w całym kraju adresem.
  • Zarządzanie przesyłkami: nikt nie lubi skrzynki pocztowej wypełnionej służbową korespondencją, częstych wizyt listonosza czy konieczności czekania w długiej kolejce w urzędzie pocztowym. Wirtualne biuro rozwiązuje te problemy.
  • Zgodność z prawem: korzystanie z usług wirtualnego biura jest legalne i pozwoli Ci sprostać wszystkim wymogom formalnym nakładanym przez urzędy.

Minimum formalności i szybkie działanie

Z pewnością docenisz również to, że wybierając sprawdzone wirtualne biuro, błyskawicznie załatwisz formalności bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że wybierzesz abonament dostosowany do swoich oczekiwań i potrzeb – im dłuższy okres, tym większe oszczędności uzyskasz. 

To wyjątkowo prosty sposób na uzyskanie adresu, który będzie można wprowadzić np. we wniosku rejestracyjnym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z wirtualnego adresu również później i zastąpić nim na przykład wykorzystywany wcześniej adres prywatnego domu lub mieszkania.