Ulga na dziecko, uwzględniana w rozliczeniu podatkowym stanowi jedną z fundamentalnych propozycji wspomagania rodzin przez państwo. W okresie rozliczeniowym warto bliżej zainteresować się tematyką ulg prorodzinnych, gdyż stają się one sposobnością do uzyskania niejednokrotnie sporych zwrotów finansowych. O zasadach przyznawania ulg na dzieci - w dalszej części artykułu.

Ulga podatkowa na dzieci - podstawowe warunki

Wspomniana ulga przysługuje na każde dziecko, jest bowiem nielimitowana ilością potomstwa. Oto najważniejsze kryteria przyznawania ulgi:

  • określona granica zarobków w skali rocznej
  • wiek dziecka, do 26 roku życia oraz jego uczęszczanie do szkoły
  • bez względu na wiek, ulga przysługuje wobec dzieci otrzymujących dodatek pielęgnacyjny lub rentę socjalną
  • odliczenie odnosi się do obojga rodziców lub prawnych opiekunów dziecka - mogą oni skorzystać z ulgi w podziale połowicznym lub w ustalonych zgodnie proporcjach, jak również w całości przez jednego z nich
  • odliczenia dokonuje podatnik, czyli osoba uprawniona do skorzystania z ulgi

Skomplikowana dokumentacja - niezbędna pomoc fachowców

Wobec przepisów, nakładających rozmaite regulacje prawne odnoszące się do wspomnianej ulgi na dziecko, możliwe staje się zagubienie w gąszczu formularzy i sposobów ich wypełniania. Warto wobec tego rozważyć możliwość skorzystania z usług profesjonalistów w branży podatkowej.

W nawiązaniu do odliczania ulgi na dziecko dobrą propozycją może okazać się biuro rachunkowe Poznań. Specjaliści od finansów rozliczają podatki fachowo, skutecznie oraz rzetelnie.

Ulga prorodzinna staje się jedną z możliwości uzyskania największych korzyści finansowych ze strony państwa - warto wobec tego skorzystać z niej, odpowiednio wypełniając formularz PIT. Należy pamiętać, że każdorazowe zaniedbanie lub błędne uzupełnienie dokumentów może wiązać się z nałożeniem kar oraz odwleczeniem uzyskania omawianej ulgi. Dla pewności i bezpieczeństwa zasadne staje się więc zatrudnienie specjalistów - biuro rachunkowe Poznań to trafne rozwiązanie.