Pożyczki ratalne, a w szczególności te bez jakichkolwiek zaświadczeń stale zyskują na popularności wśród konsumentów w całej Polsce. Taka forma finansowania pozwala na zdobycie dodatkowej gotówki nawet przez osoby w trudnej sytuacji życiowej np. z niskimi dochodami gospodarstwa domowego. Chcesz dowiedzieć się, czym są pożyczki bez zaświadczeń, kto ich udziela oraz jakie warunki należy spełnić, aby je otrzymać? Sprawdź ofertę pożyczek ratalnych bez zaświadczeń i dowiedz się więcej na ten temat!

Pożyczki ratalne bez zaświadczeń o dochodach – co to takiego

Internetowe pożyczki ratalne bez zaświadczeń o zarobkach to forma finansowania, która zwyczajnie nie wymaga zabezpieczenia w postaci zaświadczenia o dochodach podpisanego przez pracodawcę. Dzięki temu pozyskanie dodatkowej gotówki możliwe jest w znacznie krótszym czasie ze względu na minimum formalności do załatwienia. Pamiętaj, że pożyczki na oświadczenie są udzielane głównie przez firmy pożyczkowe, ale też niektóre banki. Ze względu na brak konieczności kompletowania dokumentacji dochodowej, instytucje pozabankowe wydają decyzję i wypłacają pieniądze w ramach pożyczki ratalnej bez zaświadczeń nawet w ciągu 15 minut.

Pożyczki online bez zaświadczeń – ile można otrzymać?

Zanim zdecydujesz się na pożyczkę na dowód, koniecznie sprawdź, jakie są warunki jej uzyskania oraz ile środków możesz otrzymać w taki sposób. Najpopularniejsze oferty od firm pożyczkowych oscylują na kwoty rzędu do 15 lub nawet 20 tys. złotych. Warunki finansowania są jednak indywidualnie ustalane przez konkretne firmy pożyczkowe. Bez konieczności okazywania zaświadczeń o zarobkach możesz jak najbardziej otrzymać dodatkowe pieniądze, ale z pewnymi ograniczeniami.

Kto może dostać pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach?

Pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń o dochodach są przeznaczone dla osób:

  • freelancerów podejmujących się pojedynczych zleceń,
  • osób pracujących na etacie,
  • emerytów oraz rencistów,
  • studentów,
  • potrzebujących gotówki w jak najkrótszym czasie.

Warto w tym przypadku dodać, że instytucje finansowe wymagają głównie przedstawienia oświadczenia o uzyskiwanych dochodach, które jest w pełni wiążące. Wnioskodawca, który poda nieprawidłowe informacje naraża się na rozwiązanie umowy przez firmę pożyczkową w razie wykrycia nieprawidłowości. Podawanie wysokości dochodów na oświadczeniu jest wygodne, gdyż ogranicza formalności do załatwienia na etapie wnioskowania o pożyczkę. Aby jednak otrzymać dodatkową gotówkę bez zaświadczeń, trzeba spełnić też kilka warunków, które stawiane są przez instytucje pozabankowe. Procedury w tym przypadku są standardowe, a pożyczkobiorcy muszą przede wszystkim:

  • Mieć ukończone co najmniej 18 lat, choć w niektórych przypadkach wymagane jest minimum 21/22 lata
  • Posiadać stałe miejsce zamieszkania i polskie obywatelstwo
  • Mieć pełną zdolność do czynności prawnych
  • Posługiwać się własnym numerem telefonu, adresem e-mail oraz kontem bankowym.

Po wybraniu konkretnej oferty pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach należy też złożyć stosowny wniosek do danej instytucji. W dokumentach wystarczy, że podasz takie dane, jak: imię i nazwisko, numer dowodu tożsamości, numer PESEL oraz dane teleadresowe. Weryfikacja potencjalnego pożyczkobiorcy trwa najczęściej kilka minut, a po wydaniu pozytywnej decyzji możesz podpisać umowę i cieszyć się z dodatkowej gotówki na swoim koncie bankowym.

Oświadczenie a zaświadczenie o dochodach – jakie są różnice?

W kwestii pożyczek bez zaświadczeń o dochodach, warto też rozgraniczyć dwa pojęcia, a mianowicie: zaświadczenie i oświadczenie. Pierwszy dokument dotyczy urzędowego pisma, które zostanie podpisane oraz uzupełnione przez pracodawcę i informuje o tym, jakie dochodu otrzymuje pracownik oraz w jakim okresie został zatrudniony. Oświadczenie o dochodach to dokument, który może wypełnić wnioskodawca ubiegający się o pożyczkę online bez zaświadczeń o zarobkach. W tym przypadku to tylko informacja o wysokości uzyskiwanych dochodów, która nie wymaga podpisu pracodawcy.

Gdzie szukać najlepszych ofert pożyczek bez zaświadczeń o zarobkach?

Najciekawsze oferty pożyczek bez zaświadczeń o zarobkach znajdziesz przede wszystkim w sieci np. poprzez porównywarki ofert pożyczek online. W ten sposób możesz wybrać najlepszą formę finansowania dopasowaną do własnych potrzeb. Pożyczki internetowe bez sprawdzania dochodów wnioskodawcy są udzielane na różne kwoty zależnie od wybranej firmy pożyczkowej. Jeśli szukasz jak największej dostępnej kwoty i możliwie niskich kosztów całkowitych finansowania, koniecznie przejrzyj rankingi lub poproś o pomoc specjalistów kredytowych. To nic nie kosztuje, a Ty zyskasz szansę na podpisanie naprawdę atrakcyjnej umowy pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach.