Pożyczka online bez weryfikacji to jeden z najszybszych sposobów na to, aby otrzymać dodatkowe finansowanie. To domena firm pożyczkowych, których działalność prowadzona jest głównie w internecie. Zaletą jest uproszczony proces, który zazwyczaj nie wymaga od potencjalnego klienta dostarczania dodatkowych dokumentów.

Pożyczka online bez weryfikacji – co oznacza?

Pożyczka online bez weryfikacji to rozwiązanie, dzięki któremu możemy pożyczyć dodatkową gotówkę, kiedy jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej. Oferta ta skierowana jest głównie dla osób zadłużonych lub takich, które mają odnotowane opóźnienia w spłacie rat. Pożyczyć w ten sposób środki możemy w instytucjach pozabankowych. Jest to możliwe, bo w odróżnieniu od banków, firmy pożyczkowe działają według innych przepisów i nie są zobligowane do przestrzegania rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego w tym zakresie. Oznacza to, że w firma pożyczkowa w trakcie udzielania finansowania, może wziąć na siebie większe ryzyko i zdecydować indywidualnie o przyznaniu gotówki w konkretnym przypadku. Pożyczki online bez weryfikacji nazywane są często również pożyczkami bez baz, bo w procesie mogą być przyznane bez sprawdzania danych potencjalnego klienta w BIK, czy KRD. To, czy pożyczkodawca weryfikuje klienta, uzależnione jest od praktyki danej firmy. Warto jednak wiedzieć, że wynik tej weryfikacji nie przesądza o decyzji pożyczkowej.

Kto może skorzystać z pożyczki online bez weryfikacji?

Główną zaletą pożyczki online bez weryfikacji jest to, że przeznaczona jest do szerokiej grupy odbiorców. Wniosek może złożyć tak naprawdę każda pełnoletnia osoba, która posiada ważny dowód osobisty i miejsce zamieszkania na terenie kraju. Należy również posiadać konto bankowe oraz aktywny numer telefonu komórkowego. Oferty te dostępne są przez internet, a uproszczony proces sprawia, że otrzymanie decyzji możliwe jest nawet w ciągu kilkunastu minut. Samo złożenie wniosku jest bezpłatne i nie jest jednoznaczne z akceptacją umowy. W wyniku tego działania otrzymamy informację, jakie firmy chcą nam udzielić pożyczkę. Od klienta zależy ostateczny wybór oferty. Opcja ta jest również polecana dla osób:

  • posiadających niską zdolność kredytową,
  • mających zadłużenia lub negatywne wpisy w bazach dłużników,
  • z komornikiem na koncie,
  • mających trudność w udokumentowaniu dochodów.

Czy można wziąć pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Pożyczkę online bez weryfikacji zdolności kredytowej mamy szansę otrzymać wyłącznie w sektorze pozabankowym. Bank każdorazowo weryfikuje nasze dochody i sprawdza, czy mamy zdolność do tego, aby spłacić przyszłe zobowiązanie. Do badania zdolności oprócz potwierdzenia zarobków, określamy m.in. to, ile osób mamy na utrzymaniu, jaki mamy rodzaj umowy, czy stan cywilny. W BIK sprawdzane jest również nasze aktualne zadłużenie. W sektorze pozabankowym najbardziej popularne są chwilówki bez weryfikacji. Ofertę tę łatwiej otrzymać, bo założeniem jest pożyczanie niskich kwot z krótkim terminem zwrotu. Kwoty w ramach takiego rozwiązania zazwyczaj nie przekraczają kilku tysięcy złotych, a zwrot środków nastąpić ma zazwyczaj w ciągu jednego miesiąca.

Pożyczki online bez weryfikacji – wady i zalety

W tym przypadku wbrew pozorom duża dostępność ofert i łatwość zaciągnięcia takiego zobowiązania może być zarówno wadą, jak i zaletą. Wadą w sytuacji, w której nie kontrolujemy swoich zobowiązań i kolejną ofertę bierzemy, żeby spłacić poprzednie raty. Działanie to może prowadzić do ryzyka powstania spirali zadłużenia. Jeżeli jednak podchodzimy odpowiedzialnie do zarządzania domowym budżetem i uwzględnimy ratę w wydatkach, to łatwość procesu jest wyłącznie zaletą. Brak skomplikowanych procedur to zdecydowany plus rozwiązań dostępnych online.