Kredyty gotówkowe, mimo wielu udogodnień, jakie oferowane są Klientom banków, posiadają także ograniczenia, które często mają duży wpływ na ostateczną formę umowy między bankiem, a kredytobiorcom. Zanim zdecydujesz się złożyć wniosek i ubiegać o zobowiązanie na dowolny cel, zachęcamy do poznania najistotniejszych aspektów kredytów gotówkowych.
Kredyty gotówkowe, mimo wielu udogodnień, jakie oferowane są Klientom banków, posiadają także ograniczenia, które często mają duży wpływ na ostateczną formę umowy między bankiem, a kredytobiorcom. Zanim zdecydujesz się złożyć wniosek i ubiegać o zobowiązanie na dowolny cel, zachęcamy do poznania najistotniejszych aspektów kredytów gotówkowych. Przekonaj się, jak dla własnych celów możesz wykorzystać elastyczne warunki zobowiązań, a także czego unikać, by Twój kredyt gotówkowy okazał się najlepszą usługą finansową, z jakiej możesz skorzystać w sytuacji, w której potrzebna jest dodatkowa gotówka.
Maksymalna kwota kredytu gotówkowego
Banki najczęściej ograniczają maksymalną kwotę zobowiązania na dowolny cel w granicach 200 000,00 złotych. Jednak każdy kredyt dostosowany jest do możliwości i potrzeb indywidualnego Klienta. Podobnie wygląda to pod względem ustalania maksymalnej wysokości kredytu, który udzielony jest na podstawie zdolności kredytowej wnioskującego o zadłużenie. Dodatkowo bank będzie miał na uwadze Twoją historię kredytową, atutem może być zatem wcześniej zaciągnięte zobowiązanie, spłacone terminowo, bez żadnych kłopotów z dotrzymaniem warunków umowy. Wnioskując o kredyt warto unikać podwyższania kwoty kredytu, nie tylko wymagać to będzie wyższej zdolności kredytowej, ale przede wszystkim podniesie koszt kredytu, co może spowodować wydłużenie spłaty pożyczki lub zwiększenie miesięcznych opłat. Zastanów się zatem, jaka kwota będzie dla Ciebie wystarczająca i przeanalizuj, czy przy obecnych zarobkach oraz wydatkach, będziesz w stanie bez problemów spłacić potencjalny kredyt gotówkowy.
Spłata kredytu - wybierz najatrakcyjniejszy termin
Banki zachęcają Klientów możliwością wyboru okresu kredytowania, który będzie odpowiadał kredytobiorcy. Maksymalny termin spłaty sięga nawet 120 rat. Co możesz zyskać decydując się na tak długi okres uregulowania kredytu? Większa ilość rat to mniejsza zdolność kredytowa, wymagana do uzyskania zgody kredytowej. Największym atutem może być jednak obniżenie miesięcznych kosztów. Trzeba jednak pamiętać, że niższe miesięczne opłaty nie oznaczają niższego kosztu całkowitego. Aby porównać miesięczne raty, możesz skorzystać z kalkulatora rat (https://www.17bankow.com/kalkulator-kredytowy) i przekonać się, która opcja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.
Krótki termin spłaty może zainteresować osoby, które chcą jak najszybciej uporać się ze spłatą zadłużenia, m.in. po to, by zdobyć pozytywną historię kredytową, przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny.
Opłaty okołokredytowe - warto o nich wiedzieć
Wielu potencjalnych kredytobiorców sprawdza oferty kredytowe wyłącznie pod względem oprocentowania nominalnego, nie skupiając się na pozostałych kosztach, które mają równie duży wpływ na całkowity koszt kredytu. Pamiętaj, że opłaty okołokredytowe mogą mieć duże znaczenie dla ustalania rat miesięcznych, jakie będziesz regulować w trakcie trwania umowy. Zwróć uwagę na prowizję banku, opłatę przygotowawczą, a także ubezpieczenie kredytu oraz koszt obsługi konta osobistego, jeżeli jest ono wymagane do otrzymania kredytu gotówkowego.