O czym koniecznie powinien wiedzieć każdy, kto zastanawia się nad konsolidacją swoich zobowiązań finansowych?

Możliwość zamiany kilku różnych rat, spłacanych każda w innym banku, na jedną miesięczną ratę przekazywaną do jednej tylko instytucji finansowej, to naprawdę spore ułatwienie. Tym bardziej, jeśli w ostatecznym rozrachunku zamiana kilku rat na jedną oznaczać będzie oszczędność nie tylko czasu, ale także pieniędzy. Czy jest to możliwe? Tak! Dzięki hipotecznemu kredytowi konsolidacyjnemu. Należy tylko umiejętnie wybrać taki właśnie kredyt.

Czym jest konsolidacyjny kredyt hipoteczny i jakie zobowiązania można w ten sposób spłacić?

Konsolidacyjny kredyt hipoteczny oferowany jest obecnie przez różne banki. Rozwiązanie to polega na połączeniu dwóch lub więcej posiadanych już zobowiązań finansowych, dzięki czemu zamiast kilku rat – często posiadanych w kilku różnych bankach – kredytobiorca może skupić je w jedną ratę miesięczną w wyłącznie jednym banku. W ten sposób spłacać możesz jednocześnie różnego typu zobowiązania, w tym np.:

  • kredyt hipoteczny,
  • kredyt gotówkowy,
  • kartę kredytową.

Obowiązującą formą zabezpieczenia dla kredytu konsolidacyjnego hipotecznego jest hipoteka na nieruchomości.

Na jaki okres udzielany jest konsolidacyjny kredyt hipoteczny i ile zobowiązań jednocześnie możesz dzięki nim spłacić?

Kredyt hipoteczny konsolidacyjny łączy w jedno zobowiązanie minimum dwa inne produkty kredytowe. W ramach konsolidacji zwykle nie ma ograniczenia dotyczącego liczby tych produktów, które mają być połączone w kredyt hipoteczny konsolidacyjny. Niemniej jednak, jeśli klient posiada np. aż 10 różnych zobowiązań wymagających spłaty, dla instytucji finansowej może być to sygnałem, iż ma on skłonność do zadłużania się ponad miarę. Tym samym może być uznany za klienta „dużego ryzyka”.

W kwestii okresu, na jaki udzielane są kredyty hipoteczne konsolidacyjne, to tu – analogicznie do kredytów hipotecznych – możesz liczyć nawet na okres 30 lat.

Dlaczego przed wyborem hipotecznego kredytu konsolidacyjnego warto zasięgnąć pomocy u eksperta finansowego ANG?

Istnieje wiele powodów, dla których przed podjęciem decyzji o wyborze konsolidacyjnego kredytu hipotecznego powinieneś skontaktować się z ekspertem ANG. Kluczowe w tym względzie jest jednak to, iż:

  • ekspert ANG posiada dostęp do wielu ofert bankowych i jest w stanie pomóc Ci wybrać taki kredyt konsolidacyjny, który będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych;
  • ekspert ANG zaoferuje Ci swoje wsparcie podczas zbierania dokumentacji oraz pozostałych czynności związanych z zaciąganiem konsolidacyjnego kredytu hipotecznego.

Mogąc liczyć na pomoc naszego eksperta, nie musisz obawiać się żadnych kruczków prawnych czy niezrozumiałych zapisów. Z nami zyskasz pewność, że decyzja o kredycie konsolidacyjnym będzie tą właściwą.

Artykuł partnerski