Kurs księgowych od podstaw pozwala uzyskać i uzupełnić wiedzę, kwalifikacje zawodowe oraz niezbędne umiejętności, dzięki czemu uczestnicy mają możliwość nauczenia się teoretycznych i praktycznych aspektów pracy w księgowości. Dla kogo przeznaczone są tego typu kursy? Jakie umiejętności można nabyć?

Dla kogo jest kurs z księgowości?

Kurs księgowych od podstaw jest przeznaczony dla osób nie mających wcześniej kontaktu z pracą w zawodzie księgowego, ale chcących nabyć bądź pogłębić swoją wiedzę w z zakresu pełnej księgowości. Podczas zajęć uczestnicy są nauczani nie tylko teorii, ale także praktyki, która jest niezbędna do prawidłowej i efektywnej pracy w zawodzie księgowego. Część praktyczna zawiera między innymi pracę na programach komputerowych, które obejmują finanse oraz księgowość. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego kursanta, mają oni możliwość nabycia solidnych podstaw, które pozwolą na podjęcie pracy w zawodzie księgowego bez konieczności przeprowadzania licznych szkoleń.

Jakie umiejętności można nabyć podczas kursu i co one dają?

Podczas kursu księgowości od podstaw uczestnicy mają możliwość nauczenia się samodzielności w wykonywanych czynnościach księgowych, dzięki dużej ilości praktyki oraz ćwiczeń przygotowanych przez wykładowców. Ćwiczenia praktyczne obejmują dużą ilość ćwiczeń z księgowości, rachunkowości, podatków, bilansowania, ewidencjonowania oraz pracy na specjalnych programach komputerowych typu Symfonia. Celem kursu jest nauczenie uczestników niezbędnych zagadnień, które powinien znać i wykonywać każdy pracujący w zwodzie księgowego. Dzięki uzyskanej podczas kursu wiedzy i praktyce uczestnik ma znacznie większe możliwości, jeśli chodzi o podjęcie pracy w działach zajmujących się księgowością. Pojawia się możliwość pracowania w biurach rachunkowych, na stanowisku młodszego księgowego czy fakturzysty, a także w działach księgowości w dużych bądź mniejszych firmach. Po zdaniu egzaminów końcowych, każdy uczestnik otrzymuje certyfikat.

Kurs księgowych od podstaw – dlaczego warto?

Kurs księgowych od podstaw pozwala doskonale przygotować uczestników do egzaminu oraz do pracy w zawodzie księgowego. Kompleksowe wyposażenie sal szkoleniowych, ogromna ilość niezbędnych materiałów do nauki oraz doświadczona kadra wykładowców to klucz do sukcesu. Każdy z uczestników posiada własne stanowisko komputerowe oraz dziesiątki ćwiczeń i najróżniejszych dokumentów księgowych pozwalających na nabycie niezbędnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności.  

Zobacz inne artykuły w serii:

https://netto-brutto.eu/szkolenie-dla-ksiegowych/