Dobre konto oszczędnościowe to alternatywa dla lokat terminowych, w przypadku których dostęp do pieniędzy jest na pewien czas zablokowany. To rozwiązanie dla tych, którzy posiadają oszczędności i nie chcą, aby za sprawą szalejącej inflacji ich wartość spadała. Wśród propozycji banków znajduje się między innymi konto oszczędnościowe Bank Pocztowy. Można potraktować je jako skarbonkę, do której pieniądze można składać w dowolnym momencie. Co ważne, nie muszą to być duże sumy.

Dlaczego Bank Pocztowy konto oszczędnościowe to dobry wybór?

Konto oszczędnościowe w Banku Pocztowym to jedna z możliwości oszczędzania pieniędzy. Podobnie jak inne konta oszczędnościowe (sprawdź ranking kont oszczędnościowych na stronie Finansowyopiekun.pl), jakie dostępne są na rynku, pozwala na wpłacanie i wypłacanie pieniędzy w dowolnym momencie. Co ważne, nie wiąże się to z żadną utratą odsetek. Konto oferowane przez Bank Pocztowy – podobnie jak inne konta oszczędnościowe – nie zamrażają pieniędzy. Masz do nich dostęp cały czas. Jeśli tylko pojawi się taka potrzeba, można je wypłacić.

Bank Pocztowy konto oszczędnościowe oprocentowanie – jak oprocentowane jest prezentowane konto?

Jak wynika z informacji podanych przez Bank Pocztowy, środki zgromadzone na koncie objęte są oprocentowaniem 0,01% w skali roku. Pod tym względem ten rachunek wypada dość blado. Obecnie nie brakuje dużo bardziej atrakcyjnych ofert, które pozwalają na wygenerowanie znacznie większego zysku. Oprocentowanie rachunku pozostaje w związku z bazową stopą procentową, która pomniejszana jest o marżę, jaką stosuje bank. Na podkreślenie zasługuje fakt, że zgodnie z regulaminem otwierania i prowadzenia rachunków dla osób fizycznych oprocentowanie nie może być niższe od 0%.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Banku Pocztowym?

Pocztowe konto oszczędnościowe Bank Pocztowy można założyć na kilka sposobów. Można to zrobić za pośrednictwem Internetu. W tym celu należy wypełnić formularz. Niezbędny jest dokument tożsamości. Zawarte w nim informacje trzeba wpisać we wniosku. Niezbędny jest także telefon komórkowy, na który zostanie wysłany kod SMS. Jest on potrzebny do weryfikacji tego, czy podany przez Ciebie numer jest prawidłowy. W formularzu podać trzeba także adres mailowy. Osoby, które nie posiadają adresu mailowego można zdecydować się na złożenie wniosku osobiście w placówce zarówno banku, jak i Poczty Polskiej. Warto pamiętać, że obecnie również konta osobiste można zakładać, nie wychodząc z domu, co jest naprawdę wygodną opcją. Zapewnia oszczędność czasu. Decydując się na założenie konta przez Internet, nie należy obawiać się o bezpieczeństwo własnych danych. Takie połączenia są bowiem szyfrowane.

Artykuł sponsorowany: Finansowy Opiekun - https://finansowyopiekun.pl