Doradztwo podatkowe to czynności obejmujące udzielanie opinii i wyjaśnień związanych z obowiązkami podatkowymi płatników, podatników i inkasentów. Krótko mówiąc, jest to profesjonalna pomoc, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy, osoby planujące założenie działalności gospodarczej, a także osoby fizyczne, które chcą skonsultować sprawy związane z ciążącymi na nich obowiązkami podatkowymi.

Jakie usługi obejmuje doradztwo podatkowe?

Doradca podatkowy dysponuje narzędziami, którymi większość z nas nie potrafi się posługiwać. Zamiast z zazdrością zerkać na konkurencję, która generuje oszczędności podatkowe, skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy i przekonaj się, że ty też możesz zaoszczędzić!

Doradztwo podatkowe obejmuje:

 • sporządzanie opinii,

 • interpretowanie przepisów,

 • sporządzanie wniosków związanych z wydawaniem indywidualnych interpretacji podatkowych,

 • zaskarżanie decyzji podatkowych,

 • obsługę postępowań podatkowych,

 • analizowanie dokumentacji firmowej, m.in. faktur, umów, ksiąg podatkowych,

 • identyfikowanie ryzyka podatkowego w prowadzeniu działalności,

 • wsparcie w minimalizowaniu ryzyka i obciążeń podatkowych,

 • przeprowadzanie audytów podatkowych,

 • wsparcie podczas kontroli podatkowych,

 • reprezentowanie przed organami skarbowymi i podatkowymi, sądami i organami administracyjnymi.

Doradztwo podatkowe – korzyści dla przedsiębiorcy 

Dobre biuro rachunkowe oferujące usługi doradztwa podatkowego na pierwszym miejscu stawia interesy klienta. Doradca podatkowy przeanalizuje więc sytuację przedsiębiorcy i zaproponuje najlepsze rozwiązania, zgodnie z prawem i obowiązującą wiedzą.

Decydując się na doradztwo podatkowe, możesz zyskać:

 • Poczucie bezpieczeństwa – doradca podatkowy sprawdzi poprawność dotychczasowych rozliczeń podatkowych, udzieli wyczerpującej porady w oparciu o obowiązujące przepisy oraz zapewni profesjonalną pomoc i indywidualną interpretację podatkową. Doradca zapewnia też fachowe wsparcie i umożliwia wyjaśnienie niezrozumiałych, zawiłych kwestii podatkowych.

 • Oszczędność czasu – osoba spoza branży nie jest w stanie nadążyć za zmieniającymi się stale przepisami, nie mówiąc już o zrozumieniu specyficznego języka obwiązującego w świecie podatków. Decydując się na doradztwo podatkowe, oszczędzasz więc czas i unikasz frustracji związanej z niezrozumiałymi przepisami. Doradca wykorzysta swoją wiedzę, by przeanalizować konkretny przypadek, a następnie wytłumaczy obecną sytuację językiem zrozumiałym dla osoby spoza branży.

 • Oszczędności podatkowe – doradca podatkowy zlokalizuje nadpłaty i podpowie, czy twojej firmie przysługują ulgi podatkowe. W ten sposób wygenerujesz oszczędności i przestaniesz nadpłacać podatki.

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy podatkowego?

Z usług doradców podatkowych korzystają najczęściej przedsiębiorcy prowadzący duże firmy w dużych miastach, takich jak Poznań. Właściciele korporacji są narażeni na szczególnie wysokie koszty podatkowe, dlatego chętnie szukają wszelkiego rodzaju oszczędności. Aby zrobić to prawidłowo i zgodnie z przepisami, warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy, który przejrzy firmową dokumentację, przeprowadzi audyt i sporządzi fachową opinię. Wsparcie doradcy podatkowego jest też nieocenione podczas kontroli podatkowych i występowania przed urzędami czy sądami – specjalista od podatków doskonale wie, na co zwrócić uwagę i jakich argumentów użyć.

Z usług doradcy podatkowego warto skorzystać również przed założeniem działalności gospodarczej, by przekonać się, jaka forma opodatkowania będzie najkorzystniejsza. Jeśli więc przed rozpoczęciem pracy na własny rachunek powstrzymuje cię brak wiedzy związanej z prawem podatkowym, wybierz dobre biuro rachunkowe, które oferuje pomoc w zakresie doradztwa podatkowego. Najlepszą opcją jest firma z kompleksową ofertą, która zajmuje się zarówno doradztwem, jak i obsługą księgową firm. Jeśli chodzi o Poznań, ciekawą ofertą może się pochwalić TaxCoach – doradca podatkowy, który oferuje również usługi księgowe dla małych, średnich i dużych firm.