Kredyt samochodowy stanowi ciekawą alternatywę dla wszystkich, którzy wolą rozłożyć zakup auta na miesięczne raty, zamiast płacić całą kwotę w momencie podpisywania umowy. Jest to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością wśród osób prywatnych i może ono zarówno dotyczyć pojazdów nowych, jak i używanych.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu samochodu używanego z drugiej ręki?

Szukając idealnego auta na rynku wtórnym, kupujący może natknąć się na wiele pułapek. Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na jego stan faktyczny, gdyż sprzedający znają wiele sztuczek, aby ukryć potencjalne wady pojazdu. Jak zwykło się mówić – książki nie ocenia się po okładce. Zatem na czym się skoncentrować podczas zakupu używanego auta? Poniżej przedstawiamy podstawową checklistę:

  • zmiany znajdujące się w dokumentach (poprawki, zamazania lub skreślenia),
  • liczba właścicieli kupowanego samochodu (jeśli w dokumentach widnieją nazwiska dwóch właścicieli, każdy z nich powinien być obecny podczas zakupu),
  • poprawność numeru VIN (17-znakowy numer musi być identyczny w dowodzie oraz na nadwoziu samochodu),
  • faktyczny stan techniczny (bardzo dobrą praktyką jest test pojazdu podczas jazdy próbnej),
  • stan wizualny (zdarza się, że na pierwszy rzut oka wszystko wygląda idealnie, jednakże po dłuższych oględzinach auta można zauważyć m.in. różnice w odcieniach lakieru czy pofalowania blachy, które mogą sugerować, że pojazd nie jest bezwypadkowy).

Gdzie szukać atrakcyjnych ofert kredytowych na zakup używanego auta?

Bardzo ciekawe propozycje kredytowe na samochody używane oferują autoryzowani dealerzy. Przykładem jest Nissan, który w swym portfolio usług wsparcia finansowego posiada m.in. kredyt na używane modele – https://www.nissanfinance.pl/kredyt_na_samochody_uzywane.

Czy warto? Jeśli szukasz oferty równie elastycznej co atrakcyjnej, a marzy Ci się auto japońskiej marki, to prawdopodobnie nie znajdziesz ciekawszej opcji na rynku!