Biuro to wizytówka każdej firmy, dlatego warto zadbać o jego aranżację. Jednolity styl, profesjonalne meble biurowe i porządek to podstawa. Dowiedz się jak urządzić idealne biuro i wybrać najlepsze meble biurowe - doradza ekspert z Katowic.

Jaki wybrać styl do biura?

Co roku niemal zmieniają się trendy dotyczące wystroju wnętrz. Nie mówimy tu tylko o domach czy mieszkaniach ale również biurach. Od paru lat można zaobserwować coraz mocniejszy trend na urządzanie powierzchni biurowych w konkretnych stylach. To co jest modne w klasycznym nurcie dekoratorski bardzo płynnie przechodzi również do przestrzeni publicznych. Jak więc urządzić modne i stylowe biuro, które będzie trakcyjne przez więcej niż jeden sezon? Przede wszystkim należy unikać zbyt wyraźnych dodatków. Przykładowo, w ostatnim czasie bardzo modne są minimalistyczne wnętrza. Jest to trend za którym warto podążać ponieważ w razie potrzeby jest on łatwy do rearanżacji.  W minimalistycznych projektach z 2016 i 2017 roku często pojawiają się dodatki w postaci tropikalnych zielonych tapet lub wzorzystych tapicerek. Tego typu trendów zawsze radzimy unikać. Jeśli bardzo podobają nam się egzotyczne liście, postawmy w biurze doniczkową palmę lub jeśli lubimy wyraźne wzory, dodajmy je w postaci kolorowych segregatorów lub poduszek czy zastawy. Najlepiej urządzić biuro w stylu klasycznym i jednocześnie bardzo neutralnym. Gładkie meble, jasne kolory i nienachalne wykończenia to podstawa, która zawsze będzie modna.

Meble biurowe do zadań specjalnych

Jednym z najważniejszych elementów w biurze są meble biurowe. To od nich zależy wystrój wnętrza oraz komfort pracy pracowników. Bardzo ważne jest aby wybrać profesjonalne meble, które posłużą nam lata zachowując przy tym swoją funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. Kupując meble należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Po pierwsze na jakość materiałów z jakich zostały wykonane oraz posiadane atesty. Jeśli już na pierwszy rzut oka widać, że plastik, drewno i materiały pozostawiają wiele do życzenia, z czasem będzie już tylko gorzej. Po drugie producent oraz okres gwarancyjny. Z reguły polecamy meble biurowe od renomowanych i sprawdzonych producentów, specjalizujących się w produkcji mebli specjalistycznych. Nie bez znaczenia jest też gwarancja, powinna wynosić minimum 24 miesiące. Jeśli okres oferowany przez markę jest krótszy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że takie produkty nie wytrwają nawet roku. Ostatnia kwestia to praktyczność mebli. Pamiętajmy, że nie wszystko co piękne jest praktyczne. Jako przykład możemy podać jasne obicia foteli, które szybko się brudzą i są trudne w czyszczeniu, szklane blaty, które są zawsze zimne oraz szybko się palcują czy designerskie projekty biurek i regałów, które cieszą oko ale niestety nie mieszczą najważniejszych sprzętów i dokumentów. To tylko pojedyncze przykłady, których możemy znaleźć naprawdę wiele. W takich przypadkach zawsze warto stawiać na pierwszym miejscu jednak praktyczność i komfortowość a na kolejnym dopiero styl i prezencję mebli.

Gdzie kupić najlepsze meble biurowe?

W tym momencie często pojawia się pytanie, gdzie  w takim razie wybrać najlepsze meble biurowe? Otóż ze swojej strony zawsze zachęcamy do zakupu w salonach ekspozycyjnych i sklepach stacjonarnych. Rynek mebli biurowych jest ogromny i niestety, szczególnie w Internecie bardzo łatwo trafić na tanie produkty o bardzo niskiej jakości. Co gorsza często sprzedawane są jako one jako profesjonalne meble biurowe. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie  i wypróbowanie mebli w rzeczywistości, jeszcze przed ich zakupem. Dodatkowo w takich miejscach można liczyć na fachową poradę ekspertów oraz pomoc obsługi.

Źródlo: Nonameoffice