Jednym z głównych minusów kupowania w sklepach internetowych jest konieczność czekania na przesyłkę. Obecnie, gdy większość sprzedawców korzysta z usług kurierskich, otrzymujemy ją przeważnie na drugi dzień po nadaniu, dlatego też głównym problemem jest sam moment nadania, który powinien nastąpić jak najszybciej. Jak możemy do przyspieszyć?

Przede wszystkim to, jak szybko sprzedający nada przedmiot czy przedmioty, które kupiliśmy on-line, zależy od niego samego. Niektóre sklepy są skoncentrowane na natychmiastowym realizowaniu zamówień, dlatego jeżeli zamówienie będzie złożone i opłacone do konkretnej godziny danego dnia, na przykład 14:00, wtedy wysyłka następuje jeszcze tego samego dnia. W innych z kolei może się ona przedłużyć do dwóch dni, a nawet tygodnia.

Zatem wtedy, gdy chcesz, aby paczka była u ciebie jak najszybciej, pamiętaj o tym, by sprawdzić, jaki jest termin realizacji zamówienia. Gdy zależy ci na błyskawicznej dostawie, wybieraj sklepy przekazujące przesyłki do kuriera błyskawicznie.

Sam moment wysyłki, jak już wspomnieliśmy, zależy też od tego, jak zamówienie będzie opłacone. W większości sklepów możemy zapłacić z góry, na przykład przez przelewy internetowe lub kartą, a także za pobraniem, czyli listonoszowi lub kurierowi w momencie dostawy. W wielu sklepach zamówienia za pobraniem realizowane są ekspresowo, natomiast przy zapłacie z góry dużo zależy od sposobu płatności.

W celu przyspieszenia realizacji zamówienia najlepiej wybierać płatność kartą lub przez szybkie przelewy internetowe obsługiwane przez systemy płatności, na przykład eService. Wtedy, nawet gdy płacimy z innego banku, informacja o przelewie dociera w kilka sekund do odbiorcy, dlatego ten może zacząć realizację zamówienia. W przeciwnym przypadku, gdy przelew byłby międzybankowy, na jego zaksięgowanie musielibyśmy czekać zwykle jeden dzień roboczy, dlatego o tyle opóźniłaby się wysyłka.

Zatem wtedy, gdy zależy ci na przyspieszeniu wysyłki w sklepie internetowym, wybierz odpowiednią metodę płatności – dzięki niej możesz szybko przekazać zapłatę, a paczka może być u ciebie nawet jutro!