Często w głowie początkującego przedsiębiorcy rodzą się następujące pytania: "Czy warto korzystać z biura rachunkowego?", "Co może ono zaoferować?", "Czy nie mogę prowadzić księgowości sam, aby móc zaoszczędzić?".

Warto korzystać...

Otóż odpowiadając na pierwsze z wyżej wymienionych pytań, bez wahania i niezaprzeczalnie odpowiadamy: "Warto korzystać". Firma to nasza inwestycja i w szczególności należy dbać o prawidłowość jej funkcjonowania pod względem finansowym. Skorzystanie z usług profesjonalnego księgowego sprawi, że ten problem nie będzie zaprzątał więcej głowy przedsiębiorcy, gdyż to właśnie księgowy przejmie wszelkie, niezwykle istotne sprawy związane z podatkami, rozliczeniami itp.

Kompleksowość usług realizowanych przez biura rachunkowe

Profesjonalne biura oferują kompleksowe usługi z zakresu księgowości i kadr, a co najważniejsze nie są to usługi w wygórowanych cenach. Korzystając z ich pomocy z pewnością oszczędzamy swój czas, który byśmy musieli w pierwszej kolejności przeznaczyć na naukę samodzielnego prowadzania działalności od tej strony księgowej, a poza tym to oszczędność czasu, który należałoby koniecznie przeznaczyć na realizację zadań z zakresu księgowości w każdym miesiącu. To wiązałoby się z koniecznością regularnego wypełniania dokumentów, deklaracji, z prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów, rozliczaniem pracowników... Nie brzmi zbyt zachęcająco i prawdopodobnie lepiej jest ten czas przeznaczyć na rozwój firmy, skoncentrowanie się na branży, na której się znamy. A jeśli nawet nie byłoby to konieczne to nawet lepiej byłoby ten czas spędzić z rodziną w celach wypoczynkowych.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Pamiętajmy, że korzystając z pomocy fachowców zapewniamy sobie i swojej firmie bezpieczeństwo, gdyż dobre biura rachunkowe mogą poszczycić się Certyfikatem Ministera Finansów, potwierdzającym ich kompetencje i gwarantującym rzetelność prowadzenia spraw. Nie straszna wówczas będzie nam kontrola z Urzędu Skarbowego.

Reprezentacja klienta

Poza tym, biura rachunkowe mogą w imieniu swoich Klientów występować do Urzędu Skarbowego i ZUS, a to minimalizuje konieczność osobistego stawiennictwa w tego typu instytucjach, do których z reguły mało kto ma ochotę dobrowolnie się wybierać.

Aktualizacja wiedzy

Co równie ważne, profesjonalny księgowy na bieżąco aktualizuje swoją wiedzę z zakresu prawa podatkowego, dlatego nie straszne będą nam wszelkiego rodzaju nowelizacje przepisów. Dla laika mogłyby one być niejednokrotnie niezrozumiałe. To z kolei znowuż wiązałoby się z koniecznością dokształcania się na własną rękę i związaną z tym, niepotrzebną naszym zdaniem stratą czasu.

Odpowiedzialność

To biuro rachunkowe staje się odpowiedzialne za wszelkie ewentualne błędy rachunkowe czy podatkowe, dlatego podejmując współpracę można spać spokojnie nie śniąc o liczbach, procentach, płatnościach, należnościach itp. Naszym zdaniem to najbardziej optymalne i naprawdę korzystne rozwiązanie. W tak ważnych sprawach lepiej zaufać profesjonalistom a samemu skupić się na innych istotnych dla nas kwestiach.

Artykuł przygotowali: Artykuł został przygotowany przy współpracy z biurem księgowym CredoTax z Poznania, oferującym profesjonalne i kompleksowe usługi księgowe.