Świat z przerażeniem spogląda na płonącą Australię. Niemożliwe do opanowania, gigantyczne pożary pustoszą zasoby leśne tego kraju, pochłaniają istnienia ludzkie i zabijają miliony zwierząt. To ogromna strata dla Australii, ale i dla całej planety, na której rok po roku przyroda przegrywa z człowiekiem i wywołanymi przez niego zmianami klimatycznymi.

Jak to wszystko odtworzyć?

Najgorsze dopiero przed Australią, bo lato długo jeszcze tam nie minie. Temperatury sięgające 50 stopni Celsjusza, brak opadów plus wiatr powodują szybkie rozprzestrzenianie się ognia. Żadne kraj na świecie nie ma tylu strażaków i sprzętu, by opanować taką katastrofę.

Kiedyś jednak ostatnie płomienie zgasną i rozpocznie się szacowanie strat, a następnie konstruowanie planów choćby częściowego odzyskania tego, co strawiły pożary. W Australii płoną lasy pierwotne – tam ogień nie napotyka na żadne przeszkody. Nie ulega wątpliwości, że ponowne zalesianie będzie musiało odbywać się w taki sposób, by w razie powrotu fali pożarów kolejnego lata ogień można było gasić szybciej i skuteczniej.

Australia potrzebuje ogromnych pieniędzy

Na to wszystko potrzebne będą wielkie pieniądze,  toteż pomoc musi popłynąć z całego świata. Wiele organizacji już zadeklarowało przekazanie środków. Wśród nich znalazła się także Binance Charity Foundation – organizacja charytatywna należąca do największej na świecie pod względem obrotów giełdy kryptowalut Binance. Dotacja w walucie Binance Coin jest warta milion dolarów, czyli 1,45 mln AUD.

Z pomocą pośpieszyło także wielu znanych, zamożnych ludzi, m.in. Elton John, Pink, Kylie Minogue, Nicole Kidman czy Russel Crowe. Wszystko to jednak kropla w morzu potrzeb.

Kryptowaluty też mogą pomóc

Binance Coin to jedna z wielu kryptowalut, które zdobywają coraz większą popularność i zyskują na wartości. Najbardziej znaną i rozpowszechnioną jest oczywiście Bitcoin dostępny na platformie Plus500. Na razie pewną przeszkodą dla szybkiego rozwoju rynku kryptowalutowego jest jego stopień skomplikowania i niewielka wiedza potencjalnych inwestorów, o której wspomina Parkiet.com. Z czasem jednak operacje kryptowalutowe będą musiały ulec znacznemu uproszczeniu, by mogli się tymi środkami płatniczymi posługiwać wszyscy. Wiele nauczyć się jeszcze muszą sami twórcy kryptowalut, blockchainów i algorytmów. Prawdopodobnie silnym impulsem rozwojowym będzie powstanie kryptowaluty Libra, zapowiadanej przez Facebooka.