Zewnętrze finansowanie jest niezwykle potrzebne wszystkim firmą, którym zależy na szybkim rozwoju. Aby, utrzymać się na rynku muszą dokonywać różnych inwestycji, aczkolwiek nie w każdym przypadku, mają na nie odłożone własne środki. Warto jednak wiedzieć, że rynek finansowy oferuje właścicielom firm, wiele sposobów na uzyskanie finansów. Bardzo popularna staje się ostatnimi czasy pożyczka online dla firm, o którą można się starać bez wychodzenia z domu, a sam proces przebiega szybko i komfortowo.

Jakie są rodzaje pożyczek dla firm i co one obejmują?

Właściciel firm ma do wyboru różne opcje, jeśli chodzi o zewnętrzne finansowanie inwestycji. Oprócz standardowego kredytu albo leasingu może również skorzystać z pożyczki online dla firm. Dobrze mieć świadomość, iż na rynku udzielana jest także tak zwana pożyczka leasingowa, którą można zaciągnąć między innymi dzięki pośrednictwu SimplyLoan. Jakie są widoczne różnice między zwykłą pożyczką a tą leasingową? Pożyczkę leasingową udziela firma leasingowa, jeśli chodzi o SimplyLoan, jest to Siemens Finance.

Oprócz tego ta pożyczka może być udzielona pożyczkobiorcy na zakup środka trwałego, który będzie wykorzystany do prowadzenia działalności gospodarczej, a jej cel nie jest jasno określony. Chcąc pozyskać pożyczkę dla firm online, istotne jest przede wszystkim doświadczenie danego pożyczkodawcy na rynku i się temu przyjrzeć w trakcie porównywania ofert.

Korzyści wynikające z zaciągnięcia pożyczki dla firm online

Największą korzyścią ten form pożyczek jej ich szybkość w uzyskaniu oraz brak wielu formalności, w przeciwieństwie do instytucji bankowych. W przypadku brania kredytu przedsiębiorca zobowiązany jest do przedstawienia wiele dokumentów, z tego względu musi on czekać o wiele dłużej na decyzję. Sam czas na dojechanie do danego oddziału w mieście może okazać się bardziej czasochłonny aniżeli dokonanie wszystkich formalności przy pomocy internetu. Dzięki wykorzystaniu algorytmu na SimplyLoan sam proces decyzyjny trwa mniej niż 15 minut. Dzięki temu pozytywną decyzję o przyznaniu pożyczki można utrzymać już w ciągu 20 minut.

Dużą zaletą pożyczki dla firmy jest jej elastyczność, właściciel firmy może ubiegać się o środki w przedziale od 1 tysiąca do 500 tysięcy złotych, a wybraną kwotę może spłacić w przeciągu 6-84 miesięcy. Dobrą wiadomością jest to, że pożyczkobiorca nie musi posiadać wkładu własnego, a zaciągnięte zobowiązanie pokrywa nie tylko inwestycję, ale także 8% podatek.

Trzeba także mieć na uwadze pewne korzyści podatkowe, gdyż rata pożyczki została zwolniona z podatku VAT, dzięki czemu miesięczne spłaty są niższe, aniżeli w przypadku leasingu operacyjnego. Pożycza online dla firm może być zastosowana podczas starania się o dotacje z UE. Zabezpieczeniem takiej pożyczki może być właśnie otrzymana dotacja.

Jak działają pożyczki dla firm online?

Sposób działania pożyczki leasingowej można przedstawić na przykładzie jednej z popularnych platform na rynku, czyli usługi SimplyLoan. Procedura zaczyna się od wyboru danego sprzętu, kiedy właściciel firmy zgłasza, iż chce zaciągnąć pożyczkę przy pomocy tej właśnie platformy. Na podany wcześniej adres dostaje linki, wchodząc na niego, zostaje przekierowany na stronę SimplyLoan.

Za pomocą prostego kalkulatora może obliczyć całkowity koszy pożyczki, wysokość raty i kapitał początkowy. Kolejnym rokiem jest potwierdzenie tożsamości, wówczas zostaje zbadana historia kredytowa przedsiębiorcy i po parunastu minutach otrzyma decyzję. W przypadku pozytywnej decyzji podpisuje umowę, przy pomocy platformy Autenti.

https://new.siemens.com/pl/pl/produkty/finansowanie.html