Smartwatche zyskują coraz większą popularność. Najczęściej noszą go mężczyźni, często kształtem i wyglądem przypominają tradycyjne zegarki. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent kupić swojemu mężowi, przyjacielowi lub bratu- smartwatch może być doskonałym pomysłem. Jednym z popularniejszych modeli jest Apple Watch, czyli zegarek stworzony przez firmę Apple, który po raz pierwszy był dostępny w sprzedaży 24 kwietnia 2015 roku.

Czym jest smartwatch?

Smartwatch, często nazywany również inteligentnym zegarkiem, jest to elektroniczne urządzenie mobilne, które posiada ekran dotykowy. Spełnia wszystkie zadania klasycznego zegarka, czyli wskazuje dokładną datę, godzinę, a dodatkowo świetnie się prezentuje. Posiada jednakże część funkcji smartfonowych. Przykładowo można nim zdalnie kontrolować aparat telefoniczny, umożliwia nawigowanie dzięki modułowi GPS, pozwala na wykonywanie połączeń, a także na wysyłanie SMS-ów, dzięki temu, że posiada oddzielny slot na kartę SIM. Dodatkowo w wielu modelach może także pełnić rolę odtwarzaczy muzycznych. W jaki sposób? Wystarczy zapisać odpowiednie pliki muzyczne w pamięci urządzenia i odtwarzać je przykładowo przez słuchawki bluetooth lub głośnik bluetooth.

Zalety Apple Watch?

Smartwatchów na rynku elektronicznym możemy znaleźć mnóstwo, zarówno te dobrej jakości jak i gorszej. Ich asortyment jest naprawdę szeroki, dlatego wybór odpowiedniego sprawia nam zazwyczaj wiele kłopotów. Z pewnością nie jest to łatwe zadanie, dlatego należy wcześniej dobrze przemyśleć zakup, gdyż jego cena w większości przypadków nie jest niska. Dlaczego więc wybrać akurat Apple Watch? Przede wszystkim jesteśmy na bieżąco informowani poprzez powiadomienia o rozmowach, a także w szybki sposób możemy je odebrać. Będzie to idealne rozwiązanie, kiedy nie wiemy dokładnie, gdzie jest nasz telefon. Często zdarza się, że wrzucimy go w miejsce, o którym nie pamiętamy, a głos i wibracje są wyłączone. Wówczas jest to problematyczne, aczkolwiek Apple Watch z pewnością rozwiąże taki problem. Dodatkowo dostajemy także wszystkie inne powiadomienia, m.in. z Messengera, Facebooka itd. Po chwili otrzymujemy informacje na wyświetlaczu zegarka.

Nie da się również ukryć, że Apple Watch występuje w wielu wersjach, dlatego dobierzemy zawsze taki, jaki nas interesuje. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o podzespoły, a także o wygląd. Czasem zdarza się, że mężczyźni kupują nowego smartwatcha właśnie po to, aby pasował odpowiednio do koszuli bądź T-shirta. Dodatkowo, co warto podkreślić, z zegarka możemy w każdej chwili wysłać emotikonkę lub własnoręcznie narysowany obrazek. Apple Watch ma również aplikacje specjalnie przeznaczoną do mierzenia aktywności fizycznej. Może nie ma tak zaawansowanych funkcji, jak profesjonalne opaski, jednakże dla każdej przeciętnej osoby, która nie uprawia regularnie sportu i nie zależy jej na niesamowicie rozbudowanych statystykach- zdecydowanie wystarczy. Możemy w każdej chwili także zmierzyć nasz puls. Dodatkowo nasz zegarek możemy zabezpieczyć kodem, wówczas gdy tylko zdejmiemy go z nadgarstka, włączy się blokada.

Informacje zaczerpnięte z: idream.pl