Każda osoba wykonująca pracę siedzącą wie, że codzienne siedzenie przy biurku przez 8 i więcej godzin skutkuje bólami kręgosłupa oraz może prowadzić do wad postawy. Rozwiązaniem będzie regularna aktywność fizyczna oraz odpowiednie biurko. Bardzo dobrym wyborem będzie biurko z opcją regulacji wysokości.

Ergonomiczne biurka z regulacją wysokości

Biurka z regulacją wysokości pozwalają łączyć pracę siedzącą z pracą na stojąco. Dzięki temu możemy “rozruszać” nasz kręgosłup, pobudzić krążenie i rozprostować kości. Już 15-20 minut pracy stojącej przypadającej na 8 godzin pracy siedzącej wystarczy, aby poczuć się lepiej. Wprowadzenie takiego rozwiązania może zrobić nie lada różnicę!

Co ważne, biurka z regulacją wysokości można łatwo i szybko dopasować do wzrostu użytkownika, dzięki czemu możliwe jest zachowanie prawidłowej postawy ciała, czyli:

  • wyprostowanych pleców,
  • zachowanych kątów prostych między ramieniem a przedramieniem oraz udem a łydką.

Taka postawa minimalizuje ryzyko bólu pleców i nadgarstków oraz pojawienia się wad postawy.

Biurka z regulacją wysokości, poza tym, że powinny być dopasowane do wzrostu użytkownika, powinny mieć również odpowiednią szerokość, długość i przestrzeń na nogi. Przyjmuje się, że optymalna szerokość biurka wynosi 80-90 cm, a długość - 120-160 cm. Natomiast wolna przestrzeń powinna mieć przynajmniej 70 cm szerokości i minimum 60 cm głębokości, a nogi powinny swobodnie spoczywać na ziemi. 

Jeśli naszym narzędziem pracy nie jest laptop, tylko komputer stacjonarny, musimy pamiętać o jego odpowiednim ustawieniu. Monitor powinien być położony wyżej o przynajmniej 10 cm od klawiatury, którą należy umieścić na wysuwanym blacie.

Biurka dla dzieci

Biurka dla dzieci to nie biurka dla dorosłych. Każdy model powinien być dopasowany indywidualnie do osoby - obojętne, czy to dziecko, czy osoba dorosła, która będzie przy danym biurku siedzieć. Biurka z regulacją wysokości mogą mieć różne funkcje, na przykład kontrolę rodzicielską, zapamiętywanie pozycji, wbudowane złącza USB lub system antykolizyjny. Bardzo ułatwia to i uprzyjemnia codzienne korzystanie z takich biurek.

Ponadto, biurka elektryczne pracują cicho i płynnie dzięki systemowi soft start-stop, a do tego mogą znieść duże obciążenia. Ich montaż jest bardzo prosty, ponieważ ich konstrukcja nie jest zbyt skomplikowana i nie składa się z dużej ilości elementów.

Sklep Elzap

Sklep z meblami biurowymi Elzap w swojej ofercie posiada zarówno biurka z regulacją wysokości, jak i stoły, stoliki kawowe, pufy, meble warsztatowe, krzesła, kontenery, szafy, regały i całą masę innych mebli tego typu. Każdy z nich jest wykonany z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu może posłużyć całymi latami!