Urządzając łazienkę, zazwyczaj dokonujemy wyboru pomiędzy wanną łazienkową lub prysznicem. Każde z rozwiązań wiąże się z określonymi korzyściami. Oczywiście możemy zdecydować się na oba urządzenia sanitarne, jednak wtedy musimy dysponować odpowiednią ilością dostępnego miejsca.


Urządzanie łazienki

Aranżacja łazienki nie jest łatwym zadaniem. Pomieszczenie to charakteryzuje się zazwyczaj ograniczoną ilością miejsca, które wymusza na nas wykorzystanie wyposażenia łazienkowego o konkretnych wymiarach. Zastosowanie zbyt dużych gabarytowo elementów może znacząco utrudnić korzystanie z wyposażenia łazienki oraz sprawić, że będzie ono niewygodne. Bardzo ważną decyzją jest wybór urządzenia sanitarnego, które będzie nam służyło do mycia naszego ciała. Jakie zalety posiadają wanny łazienkowe, a jakie prysznice?

Wanna łazienkowa

Wanna łazienkowa umożliwia nam zanurzenie się w ciepłej wodzie oraz oddanie się chwili relaksu. Kąpiel w wannie jest zatem doskonałą okazją na oderwanie się od codziennych spraw. Relaksacji może towarzyszyć aromaterapia w formie olejków eterycznych czy soli do kąpieli. Dodatkowo model wyposażony w hydromasaż może przynieść nam wiele korzyści zdrowotnych. Strumienie wody oddziałujące na nasze ciało łagodzą bóle mięśni, redukują obrzęki oraz poprawiają krążenie krwi. Taki model doskonale sprawdzi się w przypadku osób cierpiących na dolegliwości mięśniowe, bóle pleców czy cierpiących na problemy z krążeniem. Wanna jest również świetnym rozwiązaniem w przypadku dzieci. Jest to świetna przestrzeń dla zabawy, która znacząco ułatwia proces mycia.

Prysznic łazienkowy

Prysznic natomiast pozwala znacząco zmniejszyć ilość zużywanej wody podczas kąpieli. Woda płynie bowiem jedynie w trakcie korzystania z niej, w wannie natomiast woda trzymana jest przez całą kąpiel. Dla osób dbających o środowisko naturalne jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Ponadto branie prysznica jest szybszą czynnością niż kąpiel w wannie, dlatego też bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku osób, które preferują szybkie prysznice o poranku. Prysznic łazienkowy zajmuje znacznie mniej miejsca niż wanna, dzięki czemu może być montowany w łazienkach o niewielkim metrażu. Dodatkowo prysznic może być łatwiej dostosowywany do kształtu łazienki.

Wyposażenie łazienek kupować należy w profesjonalnych sklepach, oferujących wysokiej jakości prysznice łazienkowe, wanny, umywalki łazienkowe, miski WC i baterie.