Prowadząc firmę, zatrudniasz ludzi - to oczywiste. Dbanie o kadrę pracowniczą to między innymi dokładne rozliczanie ich pracy oraz terminowa wypłata odpowiedniego wynagrodzenia. Aga - Kadry i Płace z serii Streamsoft PCBiznes pomoże Ci w organizacji danych kadrowych zatrudnionych przez Ciebie osób.

O czym należy pamiętać wybierając program kadrowo-płacowy?

Wśród najistotniejszych kwestii, na które warto zwrócić uwagę, można wymienić:

 • Pełna dokumentacja i historia zatrudnienia - wszystkie informacje o przebiegu zatrudnienia
  w jednym miejscu, łącznie z archiwum byłych pracowników.

 • Bezpieczeństwo danych - w świetle RODO może to być problematyczne dla prowadzącego dokumentację kadrową. Dane wrażliwe muszą być zabezpieczone przed dostępem przez osoby niepożądane. Kontrola nad tym jest możliwa między innymi dzięki rejestrowaniu w programie operacji dokonywanych w obrębie wglądu do danych, ich pozyskiwania czy nanoszenia zmian.

 • Automatyczne naliczanie płac - wynika z prowadzenia ewidencji czasu pracy, ułatwia naliczanie stawek urlopowych, chorobowych i macierzyńskich.

 • Terminowość - pensje na czas, przesył deklaracji i formularzy zusowskich w terminie, do tego eliminacja potencjalnych błędów w naliczaniu płac - człowiek, choć najbardziej skrupulatny i sumienny
  w swojej pracy, może się pomylić w obliczeniach lub zapomnieć o upływających terminach. Program minimalizuje to ryzyko i optymalizuje tym samym pracę działu kadrowego.

 • Eksport do "Płatnika" - obsługa wymaganych dokumentów ZUS (m. in. ZUS RCA, ZUS RSA, ZUS, RZA) jest niemalże podstawowym elementem w programie płacowym. Szybki eksport gotowych plików do "Płatnika" to niezbędne udogodnienie.

 • Wystawianie deklaracji podatkowych (PIT-11, PIT-4R, PIT-R, PIT-8AR) - generowanie dokumentów za pomocą "jednego kliknięcia" zdecydowanie usprawnia pracę i przyspiesza wysyłkę
  do serwisu e-Deklaracje.

Wybór idealny

Każdy powyżej wymieniony element powinien być oczywistym składnikiem w nowoczesnym programie. Taka jest Aga z serii Streamsoft PCBiznes, która stanowi pomoc w prowadzeniu kadr i płac. Przykładem może być chociażby bezproblemowe wystawienie zaświadczenia o zarobkach, które z reguły potrzebne jest od ręki.

Program jest także na bieżąco aktualizowany i zgodny z obowiązującymi przepisami Kodeksu Pracy. Co więcej, wdrożenie pracowników do obsługi nowego programu kadrowo-płacowego polega na wstępnym zapoznaniu się z systemem. To w zupełności wystarczy, by móc zacząć z niego korzystać. Jest zatem prosty w obsłudze i nie wymaga specjalnych szkoleń - nie generuje kosztów i nie pochłania czasu.

Intuicyjny interface, automatyzacje przy generowaniu plików, kompatybilność z aplikacjami typu "Płatnik", integracja z programem księgowym, bezpieczeństwo danych to zalety programu kadrowo-płacowego, który opłaca się mieć w swojej firmie.