Własny dom ubezpieczeniowy to brzmi bardzo kusząco. Założenie takiej działalności kojarzy się z prestiżem społecznym oraz rodzi możliwości zarobienia dużych pieniędzy.

Jak otworzyć biznes ubezpieczeniowy? Wystarczy tylko podpisać umowę franczyzową z domem ubezpieczeniowym i gotowe rozpocząć działalność.

Placówka franczyzowa – co to jest?

Placówka franczyzowa to dom ubezpieczeniowy działający pod szyldem Domu Ubezpieczeniowego Spectrum, który oferuje swoją markę oraz szereg wypróbowanych metod prowadzenia działalności dostosowanych do nowego punku. Placówka franczyzowa działa w sposób samodzielny, jednak musi spełniać określone normy. Osoby, które zdecydują się na ten model biznesowy, otrzymają profesjonalne wsparcie, podczas każdego etapu wdrażania projektu. Dodatkowym atutem mogą być liczne korzyści i warunki prowizyjne, które franczyzobiorca otrzyma ze sprzedaży.

Dla kogo jest franczyza ubezpieczeniowa?

Teoretycznie jest dla wszystkich. Jednak nie jest to proste zadanie. Świetnie odnajdą się w nim ludzie przedsiębiorczy, gotowych samodzielnie rozwijać się w oparciu o indywidualną działalność gospodarczą. Chodzi przede wszystkim o dobrych obserwatorów, którzy znają swój lokalny rynek, potrafią sprzedawać i mają niewielki wkład finansowy, który przeznaczą na uruchomienie placówki franczyzowej.

Dlaczego warto skorzystać z modelu franczyzy ubezpieczeniowej?

Oferta Domu Ubezpieczeniowego Spectrum jest przygotowana specjalnie dla nowych partnerów franczyzowych. Rozumie ich potrzeby i pozwala zredukować wkład własny do niezbędnego minimum. Franczyzobiorcy zyskują dostęp do pełnej oferty domu ubezpieczeniowego oraz pomoc merytoryczną. Model franczyzowy również świetnie się sprawdza, gdy przedsiębiorca jest zainteresowany głównie ubezpieczeniami komunikacyjnymi.

Co zyskuje franczyzobiorca?

Placówka franczyzowa otrzymuje wypróbowany i skuteczny model o charakterze biznesowym, pod sprawdzoną i rozpoznawalną marką. Zyskuje także możliwość dostępu do najbogatszej rynkowej oferty z dziedziny ubezpieczeń. Nowy przedsiębiorca otrzymuje kompleksowe wsparcie w procesach rozliczeniowych i pomoc w kontaktach posprzedażowych z klientami. Placówka franczyzowa zyskuje ochronę w związku ze zbiorczą polisą OC oraz stałe wsparcie marketingowe, zasady organizacji zatrudnienia i co najważniejsze know-how, które wyróżnia ją na tle innych placówek. Założenie placówki franczyzowej jest o wiele korzystniejsze finansowo niż założenie niezależnej działalności gospodarczej. Dom Ubezpieczeniowy Spectrum gwarantuje niskie koszty inwestycyjne do uruchomienia placówki o charakterze franczyzowym.

Artykuł powstał we współpracy z DOM UBEZPIECZENIOWY SPECTRUM: dus.net.pl