Jeśli szukasz inspiracji i motywacji do dokonania zmian w swoim życiu, być może zainteresują Cię książki Briana Tracy'ego. Wiele z jego publikacji zyskało status bestsellera i zostało przetłumaczonych na ponad 40 języków. W poniższym tekście przybliżymy sylwetkę pisarza oraz wymienimy najważniejsze z jego książek. Wszystko po to, aby pomóc czytelnikom w realizacji swoich ambicji.

Kim jest Brian Tracy?

Brian Tracy urodził się w 1944 roku w Kanadzie. Swoją pierwszą książkę "Maximum Achievement", która stała się światowym bestsellerem napisał w 1979 roku. Od tego czasu Tracy napisał ponad 80 książek i nagrał kilkaset programów w wersji audio i video. Od lat należy też do czołowych mówców motywacyjnych. Każdego roku przemawia do tysięcy uczestników różnego rodzaju wydarzeń organizowanych na całym świecie.

Jakich zagadnień dotyczą pisane przez niego książki?

Książki Briana Tracy'ego dotyczą różnych aspektów rozwoju osobistego i biznesowego. Jego głównym celem jest pomaganie ludziom w osiąganiu swojego pełnego potencjału i realizowaniu własnych marzeń. W swoich książkach Brian Tracy dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, które zdobył przez lata pracy w różnych korporacjach.

Czytelnikom, którzy sięgną po jego książki stara się pokazać m.in. jak:
- wyznaczać cele,
- planować działania,
- zarządzać czasem,
- pokonywać przeszkody,
- rozwijać umiejętności,
- budować pewność siebie,
- motywować siebie i innych,
- tworzyć pozytywne nawyki,
- lepiej się komunikować.

To, co wyróżnia jego książki jest język. Brian Tracy pisze przystępnym, ludzkim językiem co ułatwia zrozumienie przekazu. Daje również wiele praktycznych porad oraz ćwiczeń do wykonania.

Które książki Briana Tracy'ego są najpopularniejsze?

Spośród wielu bestsellerowych książek Briana Tracy'ego można wymienić następujące tytuły:

1. Zjedz tę żabę

Pozycja poświęcona tematowi zarządzania czasem i zwalczania prokrastynacji. Brian Tracy pokazuje, jak zidentyfikować najważniejsze zadania na każdy dzień i wykonać je jako pierwsze, zanim zajmiemy się mniej istotnymi sprawami. W książce znajdziemy 21 metod na podniesienie wydajności w codziennym życiu.

2. Zamknij się i działaj

Ta książka jest skierowana do osób, które chcą osiągnąć swoje cele, ale brakuje im samodyscypliny i determinacji. Autor pokazuje, jak pokonać wewnętrzne opory i wymówki, które nas blokują i ograniczają. Wszystko opiera się o 7 kroków do wykonania, które obejmują m.in. określenie celu, zapisanie go, ustalenie terminu wykonania.

3. Nawyki warte miliony

Potęga budowania pozytywnych nawyków to temat kolejnej książki. Brian Tracy pokazuje w niej jak odpowiednie nawyki wpływają na nasze życie i finanse. Całość opiera na doświadczeniach milionerów, którzy zbudowali swoje imperia. To pozycja skierowana do osób, które myślą o sukcesie w kategoriach majątku.

4. Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie

Ta książka została poświęcona tematowi myślenia i jego wpływu na naszą rzeczywistość. Brian Tracy pokazuje, jak zmieniając sposób myślenia o sobie i świecie, możemy zmienić swoje życie na lepsze. Opisuje zasady transformacji myślenia, takie jak: akceptacja siebie i innych, pozytywne nastawienie, wiara w siebie i swoje możliwości, wyobraźnia twórcza, afirmacje i wizualizacje, celowość i pasja itd.

5. Potęga pewności siebie

Pewność siebie lub jej brak może determinować jak potoczy się nasze życie. W tej książce Brian Tracy ukazuje znaczenie pewności siebie i jej znaczenia dla osiągania sukcesu. Doradza jak zbudować pewność siebie i pokonać lęki i kompleksy. Opisuje w kilku krokach, jak można zyskać większą pewność siebie poprzez m.in.: znalezienie swoich mocnych stron i słabych stron, ustanowienie celów zgodnych z własnymi pragnieniami, rozwijanie umiejętności potrzebnych do realizacji celów itd.

Podsumowanie

Książki Briana Tracy'ego są źródłem inspiracji i motywacji dla wielu osób od ponad 40 lat. Jeśli chcesz dokonać zmian w swoim życiu, ale nie wiesz, od czego zacząć, sięgnięcie po jedną z ww. książek może być dobrym początkiem. A jak wiadomo, to początek jest z reguły najtrudniejszy.